TENNESSEE
Scoreboard
Sport:
Date:

« Seven Days  « Previous · Tuesday, September 23, 2014 · Next »  Seven Days »

VOLLEYBALL · Correction?
Toggle all: live broadcasts · game options
Host  
5:00 PM Inside the Game  Peabody 0-2 Camden Christian
DIVISION I · DISTRICT 1 Host  
Inside the Game  Dobyns-Bennett 7-6 Daniel Boone 1-10
Inside the Game  Volunteer 4-4 David Crockett 3-10
Inside the Game  Sullivan South 11-5 Elizabethton 4-5
Inside the Game  Gate City (VA) Science Hill 7-6
Inside the Game  Tennessee 12-3 Sullivan Central 5-6
Inside the Game  Unicoi County 1-6 Sullivan East 8-5
Inside the Game  Johnson County 0-7 Sullivan North 8-4
DIVISION II · EAST & MIDDLE REGION Host  
5:30 PM Inside the Game  Pope John Paul II 24-6 Ensworth 7-3
Inside the Game  Harpeth Hall 2-6 Father Ryan 28-7
Inside the Game  Friendship Christian 15-10 St. Cecilia Academy 1-4
DIVISION I · DISTRICT 2 Host  
Inside the Game  Jefferson County 9-2 Cocke County 1-6
Inside the Game  Berean Christian 0-3 Cosby 2-8
Inside the Game  Cherokee 0-5 Morristown East 1-3
DIVISION I · DISTRICT 3 Host  
Inside the Game  South Greene 21-5 Gatlinburg-Pittman 13-3
DIVISION II · WEST REGION Host  
5:00 PM Inside the Game  University School of Jackson 15-8 Harding Academy 21-8
6:00 PM Inside the Game  Lausanne 0-6 St. George's 22-4
DIVISION I · DISTRICT 5 Host  
Inside the Game  Cleveland 7-10 Bradley Central 2-8
6:00 PM Inside the Game  Soddy Daisy 30-15 McMinn County 0-2
Inside the Game  Boyd Buchanan 2-7 Silverdale Academy 2-2
DIVISION I · DISTRICT 6 Host  
5:00 PM Inside the Game  Signal Mountain 12-3 East Ridge 1-4
DIVISION I · DISTRICT 7 Host  
5:00 PM Inside the Game  Apostolic Christian School (Knoxville, TN) Clarkrange 6-3 Tri-Match
7:00 PM Inside the Game  Cannon County 0-3 Clarkrange 6-3 Tri-Match
6:30 PM Inside the Game  Oakland 6-3 Siegel 31-1
DIVISION I · DISTRICT 8 Host  
Inside the Game  Lincoln County 3-3 Columbia 6-11
5:30 PM Inside the Game  Watertown 0-1 Goodpasture 14-3
DIVISION I · DISTRICT 9 Host  
4:00 PM Inside the Game  Community 1-7 Eagleville 4-3
6:00 PM Inside the Game  Greenbrier 4-4 Harpeth 21-1
6:00 PM Inside the Game  Beech 24-6 Hendersonville 0-12
6:00 PM Inside the Game  Lebanon 2-5 Portland 20-10
5:00 PM Inside the Game  White House Heritage 5-8 Sycamore 1-4
6:00 PM Inside the Game  Mt. Juliet 3-6 Wilson Central 4-6
DIVISION I · DISTRICT 10 Host  
5:00 PM Inside the Game  East Robertson 3-3 Clarksville Academy 0-1
5:00 PM Inside the Game  Springfield 0-3 Clarksville NE 4-13
Inside the Game  Martin Luther King 0-3 Hume-Fogg 20-13
DIVISION I · DISTRICT 11 Host  
Inside the Game  Giles County 1-6 Hampshire 5-8
6:00 PM Inside the Game  Centennial 17-5 Ravenwood 16-8
Inside the Game  Mt. Pleasant 4-9 Santa Fe 10-7
DIVISION I · DISTRICT 12 Host  
Inside the Game  CPA 0-9 Spring Hill 3-8
DIVISION I · DISTRICT 13 Host  
6:00 PM Inside the Game  Scotts Hill 1-10 Hardin County 16-12
6:00 PM Inside the Game  Dyersburg 9-5 Milan 7-9
6:00 PM Inside the Game  Brighton 4-9 Munford 14-13
5:00 PM Inside the Game  Crockett County 8-7 South Gibson 8-4
DIVISION I · DISTRICT 14 Host  
6:00 PM Inside the Game  Jackson South Side 21-8 Bolivar Central 2-5
6:00 PM Inside the Game  Trinity Christian 21-3 Halls (West TN) 0-6
6:00 PM Inside the Game  Chester County 13-5 Lexington 14-7
DIVISION I · DISTRICT 15 Host  
6:00 PM Inside the Game  Covington 2-5 Jackson Central-Merry 0-1
6:00 PM Inside the Game  Liberty Tech. Magnet 5-8 Jackson North Side 0-6
6:00 PM Inside the Game  Madison Acad Magnet 0-11 Middleton 4-4


GIRLS' SOCCER · Correction?
Toggle all: live broadcasts · game options
Host  
Inside the Game  Jackson County 1-5 Clinton County (KY)
DIVISION I · DISTRICT 1 Host  
6:00 PM Inside the Game  David Crockett 2-4 Daniel Boone 7-4
6:00 PM Inside the Game  Science Hill 7-0-1 Dobyns-Bennett 9-3
6:00 PM Inside the Game  Happy Valley 0-4 Elizabethton 4-3-1
6:00 PM Inside the Game  Volunteer 1-3-1 Tennessee 6-3
6:30 PM Inside the Game  Sullivan Central 0-5 University School 2-5
DIVISION II · EAST & MIDDLE REGION Host  
6:00 PM Inside the Game  Brentwood Academy 9-0 Baylor 3-7-2
6:00 PM Inside the Game  BGA 4-4-1 Davidson Academy 1-6
5:00 PM Inside the Game  Mt. Juliet Christian 2-4 DCA 10-1
5:00 PM Inside the Game  University School of Nashville 10-1-2 Ensworth 4-3-1
7:00 PM Inside the Game  Pope John Paul II 5-6 Harpeth Hall 4-8
7:00 PM Inside the Game  Knox Central 6-6 King's Academy 5-3-1
5:00 PM Inside the Game  Alcoa 1-6-2 Knoxville Webb 7-2
4:30 PM Inside the Game  Webb School 1-6 St. Andrew's - Sewanee 0-10-1
DIVISION I · DISTRICT 2 Host  
6:00 PM Inside the Game  Chuckey-Doak 4-6 Claiborne 4-6
6:00 PM Inside the Game  Berean Christian 5-5-1 Cumberland Gap 3-7
6:00 PM Inside the Game  West Greene 2-6 Greeneville 5-4
6:00 PM Inside the Game  Cocke County 0-9 Morristown West 7-2
6:00 PM Inside the Game  Cherokee 1-8-1 Sevier County 3-6-1
6:00 PM Inside the Game  Jefferson County 5-2-1 Seymour 4-3-2
DIVISION I · DISTRICT 3 Host  
6:00 PM Inside the Game  Harriman 0-9 Austin-East 0-4
6:00 PM Inside the Game  Scott 6-3 Campbell County 1-6-2
4:30 PM Inside the Game  Gatlinburg-Pittman 4-5-2 Carter 3-5-2
6:00 PM Inside the Game  Karns 7-3-1 Clinton 1-7
6:00 PM Inside the Game  Union County 0-3 Gibbs 5-3
6:00 PM Inside the Game  Grainger 5-2 Pigeon Forge 6-5
Inside the Game  Hardin Valley 7-1-2 Powell 6-0
DIVISION II · WEST REGION Host  
Inside the Game  Trinity Christian 3-2-1 Jackson Christian 11-0-1
5:00 PM Inside the Game  University School of Jackson 7-1 Sacred Heart of Jesus 6-1
4:30 PM Inside the Game  Briarcrest Christian 10-1-1 St. Agnes Academy 5-7-1
6:00 PM Inside the Game  Harding Academy 5-5 St. Benedict 2-5-4
6:00 PM Inside the Game  St. George's 7-2-3 University School of Jackson 7-1
DIVISION I · DISTRICT 4 Host  
6:30 PM Inside the Game  CAK 7-2 Kingston 7-1-3
6:00 PM Inside the Game  Bearden 6-4-1 Lenoir City 4-8
7:00 PM Inside the Game  West 3-6-1 Maryville 11-0-2
6:00 PM Inside the Game  Rockwood 12-1 Oliver Springs 1-8
5:00 PM Inside the Game  McCreary Central (KY) Sunbright 1-6
DIVISION I · DISTRICT 5 Host  
5:30 PM Inside the Game  McMinn County 7-1-2 Bradley Central 3-5
6:00 PM Inside the Game  Ooltewah 2-9 East Hamilton 5-3-2
6:00 PM Inside the Game  Silverdale Academy 5-2-2 Loudon 2-6-2
5:30 PM Inside the Game  CSAS 2-7 Sequoyah 3-4
5:30 PM Inside the Game  McMinn Central 5-5-1 Sweetwater 2-6-1
6:00 PM Inside the Game  Soddy Daisy 4-7-1 Walker Valley 9-1-3
DIVISION I · DISTRICT 6 Host  
6:00 PM Inside the Game  Warren County 7-2-1 Cookeville 9-3-2
5:00 PM Inside the Game  Polk County 4-5-1 East Ridge 4-6
6:00 PM Inside the Game  Marion County 0-6 Red Bank 2-6
6:00 PM Inside the Game  Chattanooga Central 1-6 Rhea County 2-7-1
Inside the Game  Howard 0-3 Tyner Academy 2-4
6:00 PM Inside the Game  Cumberland County 1-6 White County 2-4
DIVISION I · DISTRICT 7 Host  
7:00 PM Inside the Game  Notre Dame 2-5-3 Chattanooga Christian 4-3-4
7:00 PM Inside the Game  Riverdale 5-5 Oakland 7-3
5:00 PM Inside the Game  Sequatchie County 4-3-2 Signal Mountain 5-2-2
DIVISION I · DISTRICT 8 Host  
6:00 PM Inside the Game  Livingston Academy 4-5-1 Cannon County 3-8
6:00 PM Inside the Game  Watertown 0-6 DeKalb County 7-3-1
6:00 PM Inside the Game  Stewarts Creek 6-6 Franklin County 0-7-4
6:00 PM Inside the Game  Macon County 3-5 Goodpasture 4-3-1
5:00 PM Inside the Game  Lincoln County 2-4 Lawrence County 3-4-1
7:00 PM Inside the Game  Mt. Juliet 8-2-2 Merrol Hyde 7-2-1
5:00 PM Inside the Game  Middle Tennessee Christian 3-6 Murfreesboro Central Magnet 12-0
Inside the Game  Tullahoma 9-2 Shelbyville 7-4-1
DIVISION I · DISTRICT 9 Host  
7:00 PM Inside the Game  Hendersonville 4-4 Beech 8-1-2
6:00 PM Inside the Game  Portland 4-7 Cheatham County 1-7
6:00 PM Inside the Game  Fayetteville 0-6 Community 5-4
7:00 PM Inside the Game  Station Camp 5-9 Gallatin 6-5
6:00 PM Inside the Game  Nashville Christian 0-6 Harpeth 5-3
5:00 PM Inside the Game  White House 8-2 White House Heritage 8-3
7:00 PM Inside the Game  Coffee County 5-6-3 Wilson Central 0-10
DIVISION I · DISTRICT 10 Host  
4:30 PM Inside the Game  Stratford 0-9 Clarksville Academy 4-3-1
6:00 PM Inside the Game  Clarksville 11-0-3 Clarksville NE 1-8-2
6:00 PM Inside the Game  Springfield 3-9-1 Clarksville NW 5-5
5:15 PM Inside the Game  LaVergne 1-8-2 East Nashville 0-6 Metro Center
6:30 PM Inside the Game  Lipscomb Academy 4-3-3 East Robertson 6-7-1
6:00 PM Inside the Game  Martin Luther King 6-3-1 Hume-Fogg 7-3
Inside the Game  Kenwood 4-6-1 Rossview 4-2
DIVISION I · DISTRICT 11 Host  
7:00 PM Inside the Game  Richland 6-2 Columbia Academy 12-1
6:00 PM Inside the Game  Montgomery Central 5-3-4 Creek Wood 1-6-1
Inside the Game  Cornersville 0-8 Culleoka 1-4-2
7:00 PM Inside the Game  Brentwood 4-3 Dickson County 5-5-1
6:00 PM Inside the Game  Spring Hill 5-1-3 Fairview 8-4
7:00 PM Inside the Game  Smyrna 5-5-1 Summit 2-5
DIVISION I · DISTRICT 12 Host  
6:00 PM Inside the Game  Cascade 2-5 CPA 3-2-3
4:00 PM Inside the Game  Antioch 1-5-1 Glencliff 5-5-1
4:00 PM Inside the Game  Hillsboro 6-3-1 Hillwood 5-2-3
5:00 PM Inside the Game  Hunters Lane 1-8-1 John Overton 5-2-2
Inside the Game  Giles County 7-1-1 Marshall County 3-5
4:00 PM Inside the Game  Cane Ridge 4-4-1 McGavock 3-5-2
6:00 PM Inside the Game  Franklin Road Academy 7-3 Page 4-4-2
DIVISION I · DISTRICT 13 Host  
Inside the Game  Munford 9-0-2 Dyer County 2-4
Inside the Game  South Fulton 1-4-1 McKenzie 2-5
6:00 PM Inside the Game  Dyersburg 6-6 South Gibson 5-4-1
DIVISION I · DISTRICT 14 Host  
7:00 PM Inside the Game  White Station 6-5-1 Arlington 5-5-2
7:00 PM Inside the Game  Collierville 7-3 Bartlett 6-5
Inside the Game  Lexington 8-0 Chester County 7-3
DIVISION I · DISTRICT 15 Host  
Inside the Game  McNairy Central 6-2 Adamsville 2-2-1
7:00 PM Inside the Game  Evangelical Christian 5-3-1 Germantown 3-6-1
Inside the Game  Peabody 5-3 Haywood 2-3-1
7:00 PM Inside the Game  Hutchison School 4-5 Houston 10-0-1
Inside the Game  Trinity Christian 3-2-1 Jackson Christian 11-0-1
Inside the Game  Jackson North Side 1-6 Madison Acad Magnet 2-5


Copyright © 1998-2014 CoachT.com High School Sports
Partner of USA TODAY Sports Digital Properties