Sunday, July 20, 2014
TSWA All-State Baseball teams
TSWA
2014 TSWA All-State Baseball Teams
Division II
Alex Higley, Webb
Jack Flanagan, Father Ryan
Corey Herndon, Christian Brothers
Elliott Dockery, McCallie
Mike Fitzimmons, MUS
Ben Lowe, ECS
Connor Alexander, Tipton-Rosemark
Will Reddick, DCA
John O’Dwyer, Brentwood Academy
Brock Beeler, Webb
Kyle Conger, Brentwood Academy
Seth Morgan, DCA
John Wesley Ray, Christian Brothers
Tyler Payne, McCallie
Logan Stewart, Tipton-Rosemark
James Little, Webb
Matt Cogen, Battle Ground Academy
Joseph Patterson, University School Jackson
Brendan Jordan, Father Ryan
Matt Cogen, BGA
Colton Neel, MUS
Von Watson, Briarcrest
Blain Curtis, Tipton-Rosemark
TSWA Class A
Josh Liford, Grace Christian
Carter Wiseman, Goodpasture
Alex Junior, Goodpasture
Colin Roberts, Bruceton Central
Tyler Atwood, Gordonsville
Taylor McKinney, Gibson
Nathan Murrell, Boyd Buchanan
Alex Brewer, Forrest
Philip Bonabi, Middle Tennessee Christian
Chander Adkins, Grace Christian
Zane Britton, North Greene
Alex Whitwell, Riverside
Tanner Fee, Grace Christian
Matt Poteete, Jackson Christian
Hayden Crowe, Jackson Christian
Drew Hall, Goodpasture
Brandon Willingham, Boyd Buchanan
Troy Hall, North Greene
Dusty Meador, Watertown
Nathan Murrell, Boyd-Buchanan
Philip Bonabi - Middle Tn Christian
Class AA
Austin Kearney, Catholic
Garrett Dalton, Sequoyah
Darek Sargent, Murfreesboro Central Magnet
Brandon Garland, Unicoi County
Andrew Knell, CPA
Zack Finchum, Greeneville
Ethan Small, Lexington
Pierce Merry CAK
Yebi Areola, Lipscomb
Corey Johnson, White House
Alex Stakely, Sequoyah
McKenzie Jackson, Murfreesboro Central
DeAires Moses, East Nashville
Colie Currie, North Side
Zac Osborne, CAK
Sy Taylor, Lipscomb Academy
Adam Reed, Catholic
Ethan Elliott, Catholic
Reid Cantrell, CAK
Alex Ropp, Murfreesboro Central
Russell Koesters, Sullivan South
Trey Cabbage, Grainger
Class AAA
Marshall Gei, Mt Juliet
Nick Hutchins, Franklin
Nico Mascia, Farragut
Chase Chambers, Farragut
Dale Burdick, Summitt
Duncan Pence, Farragut
Hunter Tackett, Anderson County
James Paisley, Cookeville
Juwan Burney, Arlington
Drew Huff, Riverdale
Brady Puckett, Riverdale
Blake Benefield, Siegel
Brandon Montgomery, Collierville
Bryce Denton, Ravenwood
Jared Schmidt, Houston
Lane Thomas, Bearden
Donnie Everett, Clarksville
Patrick Raby, Farragut
Dalton Long, Powell
Sam McWilliams, Beech
Will Gaddis, Brentwood
Will Neely, Hardin Valley
Austin Reynolds, Blackman
Justus Sheffield, Tullahoma
Aaron Maher, Brentwood
Blake Stansberry, South-Doyle
Nick Osbourne, Sevier County
Tyler Brown, Dyer County