Sunday, April 5, 2015
2014-15 TSWA Girls' All-State Basketball Teams
TSWA
2014-15 Girls All-State Teams
Class A
Lakelyn Bouldin (Van Buren)
Abbey Dew (Houston County)
Averyale Joy (Middleton)
Sarah Pierce (Community)
Brittany Cooper (Clarkrange)
Kara Meadows (Clarkrange)
Cheyenne Shaver (Clarkrange)
Taylor Lamb (South Greene)
Ashton Wykle (South Greene)
Rachel Griffith (Oliver Springs)
Emily Griffith (Oliver Springs)
Jayna Ferrell (Pickett Co.)
Breanna Boggs (Houston Co.)
Brittany Peoples (Greenfield)
Derenisha Taylor (Mitchell)
Kassidy Allen (Jackson County)
Tristan McClellan (Pickett County)
Abbi Buck (Pickett County)
Ashlynd Wilkerson (Middle Tennessee Christian)
Averyale Joy, (Middleton)
Madison Heckert, (West Carroll)
Erin Lannon, Gibson County
Class AA
Callie Hackett (Smith County)
Anna Hammaker (CAK)
Kayla Marosites (Elizabethton)
Jordan Majors (MLK)
Callie Hackett (Smith Co.)
Ola Obi (Murfreesboro Central)
Claudia Smith (Murfreesboro Central)
Jacobi Lynn (McMinn Central)
Kelci Marosites (Elizabethton)
Kalee Johnson (Happy Valley)
Andi Lamb (Chuckey-Doak)
Syndi Lollar (Greeneville)
Blake Lamb (Grainger)
Anna Hammaker (CAK)
Harris Price (Gatlinburg-Pittman)
Isabella Franco (CPA)
Kennedi Hambrick (CPA)
Karley Smith (Westmoreland)
Myah Taylor (Dyersburg)
Gazmyne Herndon (Douglass)
Danielle Conley (Craigmont)
Aryn Sanders (Signal Mountain)
Jamirah Shites, (Haywood)
Adi Hale, (Lexington)
Class AAA
Brandi Beasley (Ridgeway)
Crystal Dangerfield (Blackman)
Alex Johnson (Blackman)
MeMe Jackson (Blackman)
Lea Lea Carter (Dickson Co.)
Ronjanae DeGray (Mt. Juliet)
Kendall Spray (Wilson Central)
Kristen Cupples (Anderson Co.)
Sasha Morrisette (Dobyns-Bennett)
Savannah Felgemacher (Vounteer)
Lakeisha Gregory (Science Hill)
Anajae Stephney (Bearden)
Bella Taylor (White County)
Mika Wester (Cocke County)
Charity Savage (Bartlett)
Eryn Foster (Ridgeway)
Emanye Robertson (White Station)
Jaida Roper (Houston)
Anastasia Hayes (Riverdale)
Shelby Gibson (Oakland)
Abby Wright (Oakland)
Jenny Roy (Brentwood)
Division II-A
Kaylan Pugh (St. Mary's)
Anna Jones (USJ)
Micah Scheetz (Webb)
Briana Porter (USN)
Allison Cowie (BGA)
Kennedi Bell (FRA)
Katie Collier (Webb)
Allison Cowie (BGA)
Emily Lytle (ECS)
Antoinette Lewis (Harding)
Anna Jones (USJ)
Division II-AA
Kaleigh Clemons (Baylor)
Jordyn Cambridge (Ensworth)
Sydni Harvey (Brentwood Academy)
Bria Dial (Brentwood Academy)
India Hall (Brentwood Academy)
Bre Jackson (Brentwood Academy)
Lauren Ransom (Pope John Paul II)
Brynn Holden (Briarcrest)
Elise Holden (Briarcrest)
Akia Harris (GPS)