Thursday, July 2, 2015
TSWA All-State Softball Teams
TSWA
The Tennessee Sports Writers Association all-state high school softball teams.
CLASS A
Katie Warrick, Forrest, senior 3B/P
Kiyoko Puca, Forrest, senior CF
Briar Mays, Forrest, senior LF
Samantha King, Forrest, sophomore 1B
Lainey Mays, Forrest, sophomore SS
Jessica Webb, Grace Christian, senior P
Bethany Hunt, Grace Christian, senior
Courtney Jones, Oliver Springs, senior P
Robin Ann Hoard, Gordonsville, junior 3B
Kaylyn Graham, Nashville Christian, senior 3B
McKenna Morgan, Sale Creek, junior P
Cheyenne Childress, Huntingdon, sophomore 3B
Diana Ratcliffe, Coalfield, junior P/IF
Ivey Westbrook, Union City, pitcher
Aalia Bivens, South Fulton, IF
Gabby Morris, Adamsville, junior P/CF
Chay Poynor, Gibson County, junior C
Madelyn Dycus, Goodpasture, so. SS
CLASS AA
Jordan Fortel, Greeneville, senior P
Nadalynn Sauceman, Greeneville, senior C
Samantha McDaniel, Lexington, sophomore 1B
Kaitlyn Kelley, Lexington, freshman 2B
Tiffany Laughren, Unicoi, senior P
Hannah DeVault, CAK, junior IF
Allison Zimmerman, CAK, sophomore P
Beth Reece, Happy Valley, sophomore C
Dani Meadows, DeKalb Co., jr. C
Briana Muller, Polk County, senior 2B/SS/P
Aly Walker, South Gibson, junior CF
Kaitlyn Martin, South Gibson, junior P
Sara Hooten, Camden, senior P
Caitlyn Turner, Greenbrier, so. SS
Madison Caldwell, Dyersburg, SS/P
Neely Glenn, Covington, junior SS/OF
Bailey Kimball, Carter, senior 3B
Kaili Crawley, Chattanooga Central, freshman C
CLASS AAA
Morgan Powell, Wilson Central, senior P
Katie Eakes, Wilson Central, junior 1B
Savannah Sanders, Mt. Juliet, senior P
Morgan Marshall, Volunteer, junior P
Sarah Higgins, Riverdale, senior 3B
Ashley Scott, Dickson Co., junior, IF
Brooklin Lee, Dickson Co., junior, P
Jordan Spicer, Beech, senior 1B
Veronica Westfall, Siegel, junior P
Libby Sugg, Franklin, senior C
Haley Bearden, Clarksville, senior C
Briana Jones, Coffee Co., senior P
Jenna Cotter, Houston, senior P
Bayleigh Wisher, Collierville, senior P/1B
Caylan Arnold, Maryville, junior P
Katie Corum, Halls, senior IF
Dana Steinbacher, Bearden, senior P
Kaleigh Wynne, Hardin Valley, junior P
Hallie Davis, Walker Valley, senior SS
Heidi Smith, Cookeville, junior SS/3B
Gracie Osbron, Henry Co., P/IF
Seeley Layne, Brighton, junior P/OF
Kayla Bosman, Ooltewah
Alli Fulcher, Sr., SS, Station Camp
Lexee Lamoree, Farragut sophomore catcher
Division II-A
Tana Whited, Friendship Christian, senior SS
Courtney Miles, Friendship Christian, junior C
Courtney Petty, Friendship Christian, junior P
Brittany Edmondson, Ezell-Harding, senior OF
Haven Taylor, King's Academy, junior P
Taylor Weekly, King's Academy, sophomore 3B/IF
Regan Weekly, King's Academy, 8th 2B/INF
Rachel Whitley, Tipton-Rosemark, freshman P
Ally McFarland, USJ, junior P
Addison Dunn, USJ, junior OF
Anna Pearson, USJ, junior 2B
Rebekah Moffatt, Fayette Academy, senior
Division II-AA
Savannah Lewis, Pope John Paul II, junior C
Alexis Williams, Pope John Paul II, sophomore SS
Caitlyn Brinkley, Pope John Paul II, freshman OF
Lizzie Ryan, St. Benedict, senior OF
Kendal Pearson, St. Benedict, senior P
Alexis Bonanno, Briarcrest, senior P/1B
Lauren Lewis, Baylor, senior DH
Cheyenne Lindsey, Baylor, freshman IF
Kayla Hughes, Baylor, junior P