Menu
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
Boys' Basketball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Soccer
Men's Golf
Volleyball
Women's Golf
Flag Football
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Cross Country
Swimming & Diving
Eight-Man Football
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
Boys' Basketball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Soccer
Men's Golf
Volleyball
Women's Golf
Flag Football
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Cross Country
Swimming & Diving
Eight-Man Football
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Scoreboard
Sport:
All Sports
Football
Boys' Basketball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Soccer
Men's Golf
Volleyball
Women's Golf
Flag Football
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Cross Country
Swimming & Diving
Eight-Man Football
Date:
Class:
Every Class
Class 1A
Class A-AA
Class 2A
Class 3A
Class 4A
Class 5A
Class 6A
District:
Every District
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
District 7
District 8
District 9
District 10
District 11
District 12
District 13
District 14
District 15
District 16
Division:
Every Division
Division I
Division II
Independent Division
Display
7d
« 1d
Friday, September 22, 2006
1d »
7d
FOOTBALL
Text a Friend (SMS)
Unavailable
View on Map
Correction?
LAST UPDATE
Host
Final
Memphis South Side
3-7
6
Arlington
6-3
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
White House Heritage
7-4
42
Caverna (KY)
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Spring Hill
6-6
0
Fairview
8-3
16
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sycamore
9-4
30
Harpeth
1-9
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
West Carroll
3-7
0
Jackson Christian
12-3
34
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Henry County
9-5
41
Liberty Tech. Magnet
2-8
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mt. Juliet Christian
1-9
6
Middle Tennessee Christian
6-5
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 1A
Host
Final
Taft Youth Center
14
Cascade
9-2
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Homecoming
Homecoming
Final
Community
2-7
0
Clarksville Academy
4-6
40
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
North Greene
2-8
18
Cloudland
2-8
37
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Copper Basin
1-9
0
Coalfield
12-1
53
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Columbia Academy
4-6
14
Collinwood
9-3
40
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Zion Christian
1-9
0
Cornersville
2-8
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Chuckey-Doak
2-8
13
Cosby
9-2
41
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Moore County
3-8
15
Eagleville
4-6
29
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Ezell-Harding
4-6
7
Friendship Christian
14-1
34
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Fulton Co., KY
26
Gleason
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Middleton
1-9
6
Greenfield
2-8
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
East Robertson
2-8
0
Jo Byrns
12-1
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Halls (West TN)
2-9
13
Lake County
9-4
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Watertown
6-4
7
Midway
7-5
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Franklin Road Academy
2-8
9
Nashville Christian
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Temple Academy
12-1
41
Oakdale
0-10
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Huntland
5-6
14
Perry County
4-6
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bledsoe County
5-6
0
South Pittsburg
9-2
59
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Grace Christian
4-7
14
Sunbright
6-5
48
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hollow Rock-Bruceton
6-5
6
Trinity Christian
9-3
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Obion County
6-4
46
Union City
6-5
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mt. Pleasant
11-3
45
Wayne County
6-6
19
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 2A
Host
Final
McCallie
10-2
21
Alcoa
13-2
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Asheville (NC)
0
CAK
8-4
40
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
DeKalb County
1-9
21
Cannon County
1-9
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
BGA
1-9
14
CPA
10-3
37
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Claiborne
8-3
35
Cumberland Gap
4-7
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Adamsville
4-7
21
Decatur County Riverside
2-8
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Greenback
1-9
32
Gatlinburg-Pittman
10-1
46
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Johnson County
8-3
35
Happy Valley
4-7
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lewis County
10-2
34
Houston County
4-6
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jackson North Side
4-6
22
Humboldt
10-3
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McKenzie
10-2
31
Huntingdon
5-5
17
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Red Boiling Springs
0-10
0
Jackson County
4-6
37
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Polk County
7-4
17
Loudon
9-3
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Whitwell
4-6
7
Marion County
4-7
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Manassas
2-8
1
Milan
8-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
28-0 (Forfeit)
28-0 (Forfeit)
Final
Camden Central
10-2
48
Richland
4-5
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Harriman
8-4
34
Rockwood
5-5
46
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Silverdale Academy
4-6
20
Sequatchie County
0-10
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
HC
HC
Final
Macon County
5-5
10
Smith County
11-3
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cocke County
1-9
14
South Greene
6-5
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Loretto
0-10
6
Stewart County
3-7
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Fayette Academy
9-2
27
University School of Jackson
2-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Gordonsville
8-4
42
Upperman
5-6
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Montgomery Central
1-9
14
Waverly Central
7-4
15
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hampton
12-2
41
West Greene
0-10
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clay County
2-8
0
Westmoreland
10-3
60
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 3A
Host
Final
Clinton
2-8
0
Anderson County
4-6
18
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Morristown East
9-4
21
Carter
10-2
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Munford
8-4
7
Covington
10-3
25
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Rossview
6-5
7
Creek Wood
3-7
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bolivar Central
6-5
6
Crockett County
11-1
47
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Peabody
8-4
27
Dyer County
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Tyner Academy
6-5
7
Fulton
14-1
22
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Ensworth
6-2
21
Giles County
11-2
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
David Crockett
4-6
42
Grainger
5-5
25
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cheatham County
5-6
20
Greenbrier
3-7
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Fayette Ware
7-4
18
Haywood
4-8
16
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Grundy County
2-8
7
Howard
7-4
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oliver Springs
1-9
0
Kingston
6-5
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Wartburg
0-10
0
Knoxville Catholic
12-1
59
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Chester County
0-10
6
Lexington
6-5
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
York Institute
8-4
12
Livingston Academy
1-9
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clarksville
8-5
55
Marshall County
3-7
18
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Notre Dame
8-3
35
McMinn Central
3-7
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Tellico Plains
2-8
7
Meigs County
9-2
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Stratford
6-5
14
Pearl Cohn
10-4
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Treadwell
3-7
0
Ripley
5-5
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
East Ridge
4-6
21
Sequoyah
2-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sevier County
9-3
24
Seymour
6-5
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Kirby
0-10
6
Trezevant
6-5
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Greenhill
Greenhill
Final
Campbell County
2-8
20
Union County
2-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Beech
4-6
21
White House
7-5
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 4A
Host
Final
Austin-East
7-5
20
Brainerd
4-7
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sheffield
7-4
8
Fairley
10-3
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
J.P. Freeman
J.P. Freeman
Final
Elizabethton
3-7
7
Greeneville
4-6
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Homecoming
Homecoming
Final
McNairy Central
2-8
28
Hardin County
6-5
45
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Antioch
7-5
6
Hillsboro
14-1
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jackson South Side
11-1
21
Jackson Central-Merry
4-6
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
William Blount
7-5
10
Maryville
15-0
34
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
West
7-5
19
Morristown West
13-1
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lebanon
6-5
14
Mt. Juliet
7-5
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Station Camp
10-2
27
Portland
2-8
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Farragut
9-4
21
Powell
5-6
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Boyd Buchanan
4-8
6
Red Bank
12-1
45
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Franklin County
3-7
36
Shelbyville
0-10
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hunters Lane
8-5
15
Springfield
11-1
19
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Homecoming
Homecoming
Final
Volunteer
5-6
21
Sullivan Central
0-10
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Daniel Boone
7-4
28
Sullivan North
4-6
19
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Dobyns-Bennett
10-1
41
Tennessee
9-3
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bradley Central
4-6
34
Walker Valley
0-10
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cumberland County
0-10
0
White County
4-6
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 5A
Host
Final
Knox Central
7-4
6
Bearden
7-4
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Blackman
2-8
0
Brentwood
7-4
16
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Homecoming
Homecoming
Final
Kenwood
5-5
33
Clarksville NE
2-8
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
John Overton
6-5
39
Coffee County
4-7
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
LaVergne
8-4
34
Columbia
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cleveland
8-3
35
Cookeville
6-5
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Collierville
6-4
17
Cordova
4-7
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Kingsbury
1-9
20
Germantown
6-5
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Melrose
10-2
16
Hamilton
2-8
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Whites Creek
5-5
38
Hillwood
0-10
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bolton
8-4
23
Houston
7-4
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oakland
4-6
14
Lincoln County
8-4
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Maplewood
9-2
14
McGavock
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Rhea County
8-4
15
McMinn County
7-4
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mitchell
7-4
26
Memphis Overton
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Memphis East
6-5
30
Millington
7-4
49
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jefferson County
3-7
7
Oak Ridge
5-5
48
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Dickson County
8-3
6
Riverdale
11-2
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cherokee
5-5
0
Science Hill
6-5
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Independence
7-4
29
Siegel
2-8
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Ravenwood
10-5
15
Smyrna
13-2
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hixson
6-4
26
Soddy Daisy
1-9
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Tullahoma
7-4
27
Warren County
4-7
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bartlett
1-9
20
White Station
12-2
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Halle
Halle
Final
Gallatin
10-1
21
Wilson Central
2-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION II · DIVISION II
Host
Final
SBEC
7-4
8
Bishop Byrne
6-4
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
G.W. Carver
5-6
8
Briarcrest Christian
2-8
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Raleigh Egypt
2-9
14
Christian Brothers High
7-5
41
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lookout Valley
8-3
47
David Brainerd
1-9
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Memphis Central
2-8
0
Evangelical Christian
10-2
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Centennial
1-9
6
Father Ryan
5-6
33
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Greer Stadium
Greer Stadium
Final
Oakhaven
1-9
8
Harding Academy
7-4
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Grace Baptist Academy
6-5
28
King's Academy
4-6
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Memphis Northside
0-9
0
MUS
5-6
48
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Davidson Academy
11-1
57
St. Andrew's - Sewanee
1-9
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Rossville Christian
5-5
7
St. Benedict
3-7
37
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
×