Dobyns-Bennett Indians

Kingsport, TN

2024 Softball

Date   Opponent   Result
 Tue Mar. 12 5:00 PM at Unicoi County W 11-1
 Thu Mar. 14 4:30 PM at Unaka W 18-0
 Tue Mar. 19 4:30 PM at Daniel Boone D W 1-0
 Fri Mar. 22 7:30 PM Sullivan East N
East Tennessee Classic at Winged Deer Park, Johnson, City, TN
W 5-4
 Sat Mar. 23 #22 Elizabethton N
East Tennessee Classic at Winged Deer Park, Johnson City, Tennessee
W 3-0
 Sat Mar. 23 #16 Greeneville N
East Tennessee Classic at Winged Deer Park, Johnson City, Tennessee
W 5-2
 Sat Mar. 23 #19 David Crockett N
East Tennessee Classic at Winged Deer Park, Johnson City, Tennessee
W 4-3
 Sun Mar. 24 Daniel Boone N
East Tennessee Classic at Winged Deer Park, Johnson City, Tennessee
W 9-6
 Mon Mar. 25 4:00 PM Ardmore (AL) N
Southern Warrior Classic at Starplex #3
W 10-2
 Mon Mar. 25 6:00 PM Marshall County N
Southern Warrior Classic at McKnight Park #3
L 3-5
 Tue Mar. 26 Glenbrook North (IL) N
Riverdale Classic, Murfreesboro TN at Riverdale, Murfreesboro, TN
W 15-4
 Tue Mar. 26 Gibson Southern (IN) N
Southern Warrior Classic, Murfreesboro, TN at Riverdale, Murfreesboro, TN
L 3-4
 Wed Mar. 27 2:00 PM Florence (AL) N
Southern Warrior Classic at Riverdale, Murfreesboro, TN
W 10-5
 Wed Mar. 27 4:00 PM #18 Morristown West N
Southern Warrior Classic at Riverdale, Murfreesboro, TN
W 6-5
 Fri Apr. 5 4:30 PM Cookeville
Eastman Invitational Pool Play
W 8-0
 Fri Apr. 5 7:30 PM Macon East Academy (AL) N
Eastman Invitational Pool Play at Brickyard Park, Kingsport, TN
L 2-3
 Sat Apr. 6 10:00 AM Tazewell (VA)
Eastman Invitational Pool Play
W 13-2
 Sat Apr. 6 2:30 PM #1 Knoxville Halls
Eastman Invitational Pool Play
W 2-0
 Sat Apr. 6 7:00 PM #18 Morristown West N
Eastman Invitational First Round at Brickyard Park, Kingsport, TN
W 7-4
 Sat Apr. 6 9:00 PM #18 Greenbrier N
Eastman Invitational Quarterfinals at Brickyard Park, Kingsport, TN
W 5-1
 Sun Apr. 7 10:30 AM #19 David Crockett N
Eastman Invitational Semifinals at Brickyard Park, Kingsport, TN
L 1-2
 Sun Apr. 7 12:30 PM Powell N
Eastman Invitational Third Place at Brickyard Park, Kingsport, TN
W 15-1
 Fri Apr. 12 4:30 PM #5 Waverly N
Gibbs Tournament at Caswell Park
L 1-2
 Fri Apr. 12 6:00 PM Anderson County N
Gibbs Tournament
W 10-0
 Sat Apr. 13 at #2 Gibbs
Gibbs Tournament
W 1-0
 Sat Apr. 13 #16 Mt. Juliet N
Gibbs Tournament at Gibbs, Corryton, TN
L 0-4
 Mon Apr. 15 6:30 PM at #19 West Ridge D L 1-2
 Mon Apr. 15 5:00 PM at #19 West Ridge D W 10-4
 Tue Apr. 16 4:30 PM at #4 Science Hill D L 6-11
 Thu Apr. 18 4:30 PM at Daniel Boone D L 2-7
 Mon Apr. 22 4:30 PM Unicoi County W 13-10
 Tue Apr. 23 4:30 PM #19 West Ridge D W 7-4
 Thu Apr. 25 4:30 PM #4 Science Hill D W 6-5
 Fri Apr. 26 4:30 PM #4 Science Hill D L 6-10
 Tue Apr. 30 4:30 PM Daniel Boone D W 7-1
 Mon May. 6 5:00 PM #4 Science Hill N
D1AAAA at Daniel Boone, Gray, TN
W 3-2
 Tue May. 7 5:00 PM at Daniel Boone
D1AAAA
W 3-1
 Sat May. 11 12:00 PM at Daniel Boone
D1AAAA Championship Game 1
L 0-1
 Sat May. 11 2:30 PM at Daniel Boone
D1AAAA Championship Game 2
W 6-3
 Mon May. 13 6:00 PM Jefferson County
R1AAAA Semifinal
W 10-0
 Wed May. 15 6:00 PM #18 Morristown West
R1AAAA Championship
W 10-0
 Fri May. 17 5:30 PM #14 Farragut
Class AAAA Sectional
W 5-0
 Tue May. 21 1:00 PM #8 Walker Valley N
Class AAAA State at Murfreesboro Sports Complex
W 4-0
 Wed May. 22 10:00 AM #7 Nolensville N
Class AAAA State at Murfreesboro Sports Complex
W 4-1
Overall Record: 33-11
District Record: 5-4
District Schedule