TENNESSEE
Scoreboard
Sport:
Date:

« Seven Days  « Previous · Monday, April 20, 2015 · Next »  Seven Days »

BASEBALL · Correction?
Toggle all: live broadcasts · game options
Host  
4:30 PM Inside the Game  Jackson County 9-3-1 Clinton County (KY)
5:00 PM Inside the Game  Clay County 6-4 Cumberland County (KY)
Final Inside the Game  Briarcrest Christian 12-6 5 Olive Branch (MS) 1
5:00 PM Inside the Game  Unaka 2-12 Providence Academy
DIVISION II · CLASS A Host  
Final Inside the Game  St. Benedict 20-6 1 Evangelical Christian 18-7 2
Final Inside the Game  Rossville Christian 4-18 1 Fayette Academy 4-13 11
Final Inside the Game  University School of Jackson 21-7 2 Tipton-Rosemark 16-13 0
4:30 PM Inside the Game  Franklin Road Academy 11-4 University School of Nashville 8-8
4:30 PM Inside the Game  Davidson Academy 11-6 Zion Christian 2-7
DIVISION I · DISTRICT 1 Host  
Final Inside the Game  North Greene 14-5 12 Cloudland 0-10 1
Final Inside the Game  Dobyns-Bennett 23-7 12 Daniel Boone 11-14-1 0
4:30 PM Inside the Game  Johnson County 4-7 Elizabethton 13-10
Final Inside the Game  Volunteer 7-18 2 Science Hill 20-9 12
5:00 PM Inside the Game  Tennessee 9-13 Sullivan Central 1-13
6:15 PM Inside the Game  Sullivan East 6-10 Sullivan North 1-10
6:00 PM Inside the Game  Sullivan East 6-10 Sullivan South 13-6
Final Inside the Game  Happy Valley 15-11 1 Unicoi County 13-7 11
DIVISION II · CLASS AA Host  
Final Inside the Game  Germantown 6-17 4 MUS 15-9 1
DIVISION I · DISTRICT 2 Host  
Final Inside the Game  Grainger 16-9 3 Chuckey-Doak 8-8 0
5:00 PM Inside the Game  Greeneville 14-13 Cumberland Gap 7-8
5:00 PM Inside the Game  Cosby 2-10 Northview Academy 1-4
Final Inside the Game  Sevier County 28-3-1 7 Seymour 8-15 6
Final Inside the Game  Jefferson County 16-12 1 South Doyle 11-15 4
5:30 PM Inside the Game  Hancock County 3-2 Washburn 1-5
Final Inside the Game  Claiborne 1-11 1 West Greene 6-11 7
DIVISION I · DISTRICT 3 Host  
4:15 PM Inside the Game  Powell 15-9 Carter 11-4
6:00 PM Inside the Game  Campbell County 8-15 Fulton 7-11
5:00 PM Inside the Game  Karns 17-9 Knoxville Halls 12-8
5:30 PM Inside the Game  Loudon 9-8 Meigs County 17-3
Live Audio redskinradio.co...
5:30 PM Inside the Game  Harriman 3-10 Midway 7-7
4:30 PM Inside the Game  Union County 8-11 Oak Ridge 2-23
Final Inside the Game  King's Academy 2-9 1 Pigeon Forge 18-4 12
Final Inside the Game  Gatlinburg-Pittman 13-11-1 12 Union County 8-11 9
DIVISION I · DISTRICT 4 Host  
Final Inside the Game  Kingston 10-7 0 CAK 25-4-1 10
Final Inside the Game  West 5-17 2 Farragut 26-4 6 Armed Forces Ni...
Final Inside the Game  Lenoir City 4-15 1 Hardin Valley 18-10 11
5:30 PM Inside the Game  Sunbright 1-8 Jellico 0-10
Final Inside the Game  Clinton 12-14 2 Knoxville Catholic 18-9 12
Final Inside the Game  Heritage 13-8 1 Maryville 14-8 2
Final Inside the Game  Scott 3-11 5 Oliver Springs 8-4 12
5:30 PM Inside the Game  Coalfield 7-3 Oneida 7-6
5:30 PM Inside the Game  Oakdale 5-4 Wartburg 2-5
6:00 PM Inside the Game  Bearden 17-7 William Blount 7-10
DIVISION I · DISTRICT 5 Host  
7:00 PM Inside the Game  Ooltewah 8-16 Cleveland 9-11
5:00 PM Inside the Game  Copper Basin 7-8 CSAS 3-8
7:00 PM Inside the Game  East Hamilton 11-8 Soddy Daisy 16-6
DIVISION I · DISTRICT 6 Host  
6:00 PM Inside the Game  Brainerd 0-5 Chattanooga Central 12-10
5:30 PM Inside the Game  Warren County 11-11-2 Cookeville 20-2-1
Final Inside the Game  Stone Memorial 4-13 3 Cumberland County 8-18 8
7:00 PM Inside the Game  Tyner Academy 4-9 East Ridge 0-9
6:00 PM Inside the Game  Grace Baptist 5-7 Marion County 12-8
Final Inside the Game  Howard 1-4 0 Red Bank 9-9 1 Forfeit
Final Inside the Game  Howard 1-4 0 Red Bank 9-9 1 Forfeit
Final Inside the Game  White County 6-9 1 Rhea County 11-5 8
6:00 PM Inside the Game  Van Buren County 0-8 Sale Creek 2-14
6:00 PM Inside the Game  Lookout Valley 10-14 Whitwell 4-6
DIVISION I · DISTRICT 7 Host  
Final Inside the Game  Notre Dame 8-8 0 Chattanooga Christian 20-2 1
5:00 PM Inside the Game  Signal Mountain 3-9 Grundy County 20-4
DIVISION I · DISTRICT 8 Host  
5:00 PM Inside the Game  Macon County 8-12 Cannon County 7-15
4:30 PM Inside the Game  DeKalb County 11-11 Smith County 12-9
5:00 PM Inside the Game  Murfreesboro Central Magnet 21-5 Upperman 18-1
Final Inside the Game  Trousdale County 8-13 9 Watertown 8-11 10
4:30 PM Inside the Game  Livingston Academy 4-12 York Institute 3-13
DIVISION I · DISTRICT 9 Host  
Final Inside the Game  Grace Christian- Franklin 1-4 6 Community 11-13 0
4:30 PM Inside the Game  White House Heritage 8-14 Greenbrier 9-5
Final Inside the Game  Fayetteville 7-10 0 Huntland 13-6 5
Final Inside the Game  Forrest 12-7 9 Middle Tennessee Christian 11-11 5
Live Audio wgnsradio.com
Final Inside the Game  Eagleville 15-7 2 Moore County 4-16 1
4:30 PM Inside the Game  Cheatham County 1-19 Westmoreland 10-6
DIVISION I · DISTRICT 10 Host  
Final Inside the Game  Kenwood 2-13 1 Clarksville NE 19-8-1 11
Final Inside the Game  Rossview 22-8 5 Henry County 13-7 6
5:00 PM Inside the Game  East Robertson 12-12 Houston County 1-7
5:00 PM Inside the Game  Clarksville Academy 9-9 Jo Byrns 7-4-1
4:30 PM Inside the Game  Martin Luther King 8-3 Lipscomb Academy 17-1
6:00 PM Inside the Game  McEwen 0-8 Nashville Christian 11-4 DH
4:00 PM Inside the Game  McEwen 0-8 Nashville Christian 11-4 DH
4:00 PM Inside the Game  East Nashville 0-5 Pearl Cohn 1-8
Final Inside the Game  Clarksville 23-6 4 Springfield 7-15 0
Final Inside the Game  Hume-Fogg 11-8 12 Stratford 2-10 3
4:30 PM Inside the Game  Clarksville NW 11-9 West Creek 3-12
DIVISION I · DISTRICT 11 Host  
Final Inside the Game  Franklin 5-16 6 Brentwood 12-12 5
Final Inside the Game  Camden Central 12-11 1 Creek Wood 22-5 11
Final Inside the Game  Cornersville 12-7 12 Culleoka 4-11 2
6:30 PM Inside the Game  Hickman County 14-5 East Hickman 3-15
Inside the Game  Santa Fe 0-5 Hampshire 2-8
6:00 PM Inside the Game  LaVergne 8-10 Independence 8-17
Final Inside the Game  Fairview 5-9 10 Lewis County 8-9 7
Final Inside the Game  Columbia Academy 17-7 9 Mt. Pleasant 5-9 3
Inside the Game  Waverly Central 13-8 Stewart County 2-10
Final Inside the Game  Centennial 19-7 1 Summit 14-15 3
DIVISION I · DISTRICT 12 Host  
4:00 PM Inside the Game  McGavock 3-7 Antioch 2-8
4:00 PM Inside the Game  Glencliff 0-2 Cane Ridge 4-6
Final Inside the Game  Marshall County 10-10 6 Cascade 18-8 1
Final Inside the Game  CPA 20-8 9 Giles County 12-14-1 0
6:30 PM Inside the Game  Hillsboro 8-5 Hillwood 9-7
6:30 PM Inside the Game  Hunters Lane 0-6 John Overton 13-5
Final Inside the Game  Richland 12-5 2 Loretto 19-6 9
Final Inside the Game  Page 5-18-1 1 Spring Hill 18-5 14
Final Inside the Game  Lawrence County 9-10 3 Summertown 19-7 13
DIVISION I · DISTRICT 13 Host  
Final Inside the Game  FACS 13-9 4 Brighton 11-14 1 I-40 Invitation...
Final Inside the Game  Dyersburg 14-17 5 Crockett County 15-5 9
5:00 PM Inside the Game  Big Sandy 0-5 Dresden 6-7
5:00 PM Inside the Game  Clarksburg 0-4 Hollow Rock-Bruceton 6-11
Final Inside the Game  South Gibson 19-6-1 4 Milan 19-10 7
Final Inside the Game  Dyer County 10-10 2 Munford 10-17 0
6:30 PM Inside the Game  Westview 4-16 Obion County 5-11
5:00 PM Inside the Game  Huntingdon 12-14 West Carroll 5-6
DIVISION I · DISTRICT 14 Host  
Final Inside the Game  Jackson South Side 15-13 6 Bolivar Central 7-14 1
5:00 PM Inside the Game  Macon Road Baptist Fayette Ware 2-14
Final Inside the Game  Bradford 1-14 0 Greenfield 11-9 10
5:00 PM Inside the Game  Gibson County 7-8-1 Humboldt 10-8
5:00 PM Inside the Game  South Fulton 10-10 Lake County 4-5
Final Inside the Game  Chester County 17-4 4 Lexington 13-11 5
Final Inside the Game  MHEA 5 Millington 8-13 3
5:00 PM Inside the Game  Union City 17-4 Peabody 16-4
DIVISION I · DISTRICT 15 Host  
Final Inside the Game  Christian Brothers High 22-6 1 Collierville 19-11-1 2 I-40 Tournament
Final Inside the Game  Ripley 14-10 3 Covington 10-7 1
6:00 PM Inside the Game  Adamsville 6-11 Decatur County Riverside 13-7
Final Inside the Game  DeSoto Central (MS) 2 Houston 20-5 1
Final Inside the Game  McKenzie 13-7-1 2 Jackson Christian 23-10 4
Final Inside the Game  Liberty Tech. Magnet 2-10 20 Jackson North Side 5-13 4
Final Inside the Game  Scotts Hill 19-5 7 Middleton 0-9 3 DH
Final Inside the Game  Scotts Hill 19-5 5 Middleton 0-9 0 DH
4:00 PM Inside the Game  Ridgeway 5-3 Southwind 1-8
Final Inside the Game  Madison Acad Magnet 3-17 3 Trinity Christian 9-13 8
DIVISION I · DISTRICT 16 Host  
4:00 PM Inside the Game  Melrose 0-4 Hamilton Game 1
6:00 PM Inside the Game  Hamilton Melrose 0-4 Game 2
Final Inside the Game  Craigmont 12-2 16 Memphis East 1-4 0
4:00 PM Inside the Game  Hillcrest Middle College 1-0
4:00 PM Inside the Game  Manassas 0-1 Sheffield 0-2
4:00 PM Inside the Game  Fairley 0-2 Trezevant
Final Inside the Game  Bolton 7-17 2 White Station 6-12 6
Final Inside the Game  Memphis Overton 9-2 6 Whitehaven 7-4 7


SOFTBALL · Correction?
Toggle all: live broadcasts · game options
Host  
4:30 PM Inside the Game  Clarksville Academy 1-2 Fort Campbell (KY)
5:00 PM Inside the Game  Cosby 1-5 Northview Academy
DIVISION II · CLASS A Host  
Final Inside the Game  Martin Luther King 1-2 0 Davidson Academy 20-9-1 15
Final Inside the Game  Hendersonville Christian 0-7 1 Franklin Road Academy 7-7 6 DH
Final Inside the Game  Hendersonville Christian 0-7 0 Franklin Road Academy 7-7 11 DH
5:30 PM Inside the Game  Knoxville Catholic 7-6 King's Academy 23-8
5:00 PM Inside the Game  Ezell-Harding 14-9 Mt. Juliet Christian 7-6
6:00 PM Inside the Game  St. Cecilia Academy 0-11 University School of Nashville 0-6 DH
4:00 PM Inside the Game  St. Cecilia Academy 0-11 University School of Nashville 0-6 DH
DIVISION I · DISTRICT 1 Host  
Final Inside the Game  Elizabethton 15-9 12 Sullivan North 0-8 0
Final Inside the Game  Chuckey-Doak 8-7 0 Unicoi County 29-2-1 7
5:00 PM Inside the Game  Johnson County 3-8 University School 10-16
4:30 PM Inside the Game  Daniel Boone 7-5-1 Volunteer 13-5
DIVISION I · DISTRICT 2 Host  
5:00 PM Inside the Game  Cherokee 8-7 Grainger 13-9 Pink Game
Final Inside the Game  Cumberland Gap 10-6 0 Greeneville 21-5 16
DIVISION I · DISTRICT 3 Host  
Final Inside the Game  Anderson County 7-8 18 Campbell County 0-12 5
6:00 PM Inside the Game  Pigeon Forge 0-6 Fulton 3-9
Final Inside the Game  Meigs County 14-4 9 Grace Christian- Knoxville 21-8-1 6
6:00 PM Inside the Game  Clinton 1-6 Karns 3-8-1
5:30 PM Inside the Game  Gibbs 7-2-1 Oak Ridge 5-16
5:30 PM Inside the Game  Midway 6-4 Rockwood 3-7
DIVISION I · DISTRICT 4 Host  
Inside the Game  Union County 19-5 Alcoa 3-6
Final Inside the Game  Bearden 10-6-1 3 Maryville 6-5 2
Final Inside the Game  Harriman 3-11 0 Oliver Springs 18-3 3
6:00 PM Inside the Game  Coalfield 9-6 Oneida 1-3
5:30 PM Inside the Game  William Blount 16-6 West 1-3
DIVISION I · DISTRICT 5 Host  
Final Inside the Game  East Hamilton 6-6 5 Bradley Central 1-6 4
5:30 PM Inside the Game  CSAS 0-1 Copper Basin 0-3
6:00 PM Inside the Game  Polk County 12-5 Ooltewah 21-5
Final Inside the Game  McMinn County 3-4 6 Walker Valley 16-5 16
DIVISION I · DISTRICT 6 Host  
4:30 PM Inside the Game  Bledsoe County 0-3 Red Bank 1-2
6:00 PM Inside the Game  Cookeville 17-10 Rhea County 0-3
Final Inside the Game  Lookout Valley 12-6 15 Tyner Academy 0-2 0
5:00 PM Inside the Game  Silverdale Academy 4-1-1 Whitwell 12-5-1
DIVISION I · DISTRICT 7 Host  
Final Inside the Game  Siegel 25-2 15 Blackman 3-14 1
Final Inside the Game  Marion County 13-6 14 Grundy County 0-3 5
6:30 PM Inside the Game  Stewarts Creek 12-8-1 Smyrna 4-11
DIVISION I · DISTRICT 8 Host  
7:00 PM Inside the Game  Lawrence County 4-5-4 Lincoln County 10-5
7:00 PM Inside the Game  Warren County 7-8 Shelbyville 7-5
5:00 PM Inside the Game  Lebanon 3-8 Smith County 3-13-1
4:30 PM Inside the Game  Stone Memorial 0-4 York Institute 2-7
DIVISION I · DISTRICT 9 Host  
Final Inside the Game  Riverdale 26-7 5 Beech 14-9 4 Drakes Creek
Final Inside the Game  Columbia 5-16 1 Forrest 15-4 11
5:00 PM Inside the Game  Harpeth 4-5 Greenbrier 13-5
Final Inside the Game  Middle Tennessee Christian 0-5 0 Moore County 13-6 15
6:00 PM Inside the Game  Wilson Central 26-6-1 Station Camp 0-12
DIVISION I · DISTRICT 10 Host  
5:30 PM Inside the Game  Springfield 5-10 Clarksville NE 5-6 DH
7:00 PM Inside the Game  Springfield 5-10 Clarksville NE 5-6 DH
Final Inside the Game  Clarksville NW 4-7 0 Henry County 22-3 9
5:30 PM Inside the Game  Clarksville 16-4-1 Rossview 3-11
DIVISION I · DISTRICT 11 Host  
Final Inside the Game  Dickson County 25-3-1 2 Centennial 0-10 0
Final Inside the Game  Richland 5-7 1 Columbia Academy 13-10-1 12
4:00 PM Inside the Game  Waverly Central 12-4 Fairview 7-5
4:30 PM Inside the Game  Franklin 6-9 Independence 3-7
5:00 PM Inside the Game  Hickman County 1-5 Lewis County 4-6
Final Inside the Game  Camden Central 15-6 7 Stewart County 13-7-2 0
DIVISION I · DISTRICT 12 Host  
4:30 PM Inside the Game  Harpeth Hall 5-5 CPA 4-4-1
Inside the Game  Marshall County 9-6 Giles County 3-1
Final Inside the Game  Lexington (AL) 1 Loretto 9-5 3
Final Inside the Game  Mt. Pleasant 11-9 0 Summertown 15-5 17
DIVISION I · DISTRICT 13 Host  
Final Inside the Game  Munford 12-12-1 6 Dyer County 3-2 7
Final Inside the Game  Milan 12-12-1 3 Dyersburg 19-4 4
DIVISION I · DISTRICT 14 Host  
Final Inside the Game  Lexington 26-5 16 Chester County 1-4 5
Live Audio wzlt993.com
DIVISION I · DISTRICT 15 Host  
Final Inside the Game  Scotts Hill 2-5 4 Decatur County Riverside 15-9 3
Inside the Game  Crockett County 9-10 Haywood 0-1
5:00 PM Inside the Game  Crockett County 9-10 Haywood 0-1 Double Header
Final Inside the Game  Trinity Christian 1-5 10 Jackson Christian 6-7 8


BOYS' SOCCER · Correction?
Toggle all: live broadcasts · game options
Host  
Inside the Game  Riverside Christian 3-3 Covenant Academy
Inside the Game  Currey Ingram 2-8 West Academy
DIVISION II · EAST & MIDDLE REGION Host  
5:00 PM Inside the Game  Friendship Christian 2-4 DCA 3-7
Final Inside the Game  Middle Tennessee Christian 3-3 1 Ezell-Harding 6-4 0
DIVISION I · DISTRICT 1 Host  
Inside the Game  Elizabethton 7-2-2 Happy Valley 0-9
DIVISION I · DISTRICT 2 Host  
Inside the Game  Cherokee 3-7 Grainger 1-3
Inside the Game  Greeneville 8-3-1 Morristown West 5-4
DIVISION I · DISTRICT 3 Host  
Final Inside the Game  Rockwood 5-3 6 Gatlinburg-Pittman 4-6-2 3
Inside the Game  Morristown East 2-5-1 Knoxville Halls 6-2
Final Inside the Game  Carter 2-8-1 6 Union County 1-6 0
DIVISION I · DISTRICT 4 Host  
7:00 PM Inside the Game  Knoxville Webb 7-1 CAK 9-2-1
Inside the Game  Karns 0-6 Kingston 4-2-2
Final Inside the Game  Harriman 0-6-1 0 Oliver Springs 0-9-1 0
Inside the Game  Bearden 11-2-1 West 2-7-1
DIVISION I · DISTRICT 5 Host  
Inside the Game  CSAS 3-5 McMinn Central 1-4-1
Inside the Game  Sale Creek 1-6 Soddy Daisy 1-7
DIVISION I · DISTRICT 6 Host  
Inside the Game  Signal Mountain 3-3-4 East Ridge 5-3
Inside the Game  Hixson 6-2 Howard 1-1
DIVISION I · DISTRICT 8 Host  
Final Inside the Game  Tullahoma 3-4-2 0 Franklin County 5-4-2 1
6:30 AM Inside the Game  Cookeville 8-3-1 Livingston Academy 3-4-1
Final Inside the Game  Goodpasture 7-3 2 Merrol Hyde 3-4 1
DIVISION I · DISTRICT 10 Host  
Inside the Game  Ensworth 5-4 Lipscomb Academy 4-5
Inside the Game  East Robertson 1-7-2 Martin Luther King 5-6-1
DIVISION I · DISTRICT 12 Host  
Final Inside the Game  Marshall County 3-5 0 CPA 8-3-2 8
Final Inside the Game  Page 10-2-2 6 Giles County 8-3-1 1
Final Inside the Game  Loretto 5-2 2 Wayne County 5-6-1 0
DIVISION I · DISTRICT 13 Host  
Final Inside the Game  Gibson County 1-7 2 Milan 3-6 10
5:30 PM Inside the Game  Dyer County 6-3 Munford 1-2
5:30 PM Inside the Game  Dyersburg 8-2 Obion County 2-8
DIVISION I · DISTRICT 14 Host  
Final Inside the Game  Bartlett 7-4-4 4 Cordova 2-6-1 0
Final Inside the Game  Macon Road Baptist 2 Fayette Ware 4-5-3 0
DIVISION I · DISTRICT 15 Host  
Final Inside the Game  Ripley 1-7 1 Covington 2-6-1 2
DIVISION I · DISTRICT 16 Host  
Inside the Game  Sheffield 6-1-1 Memphis Central 0-1


Copyright © 1998-2015 CoachT.com High School Sports
Partner of USA TODAY Sports Digital Properties