-
Posts
41 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by HoustonWrestling901
-
This is awesome for us here in Memphis. Thanks for the info.
-
First Round Matchups for Region 8: Arlington vs. Munford Houston vs. Collierville Second Round Matchups will be winners facing off. Losers will also wrestle for 3rd. *Third Round Matchup will only take place if the 2nd and 3rd place teams have not wrestled that night.
-
West TN will have a couple of tough incoming freshmen. I do not know them all, but Dindl at Bartlett will be a successful 106. Cockman at Arlington will be interesting to watch if he is healthy too. Also, Branham of Collierville.
-
Tennessee 2 Freestyle A POOL - Tennessee 2 Match #1 Champ. Round 1 Illinois defeated Tennessee 2 65-2 126 - Dylan Burnoski (Illinois) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Sam Spencer (Illinois) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 13-2 138 - Trevor Chumbley (Illinois) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 - Baylor Fernandes (Illinois) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 0:16 152 - Giovanni Cassioppi (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 160 - Danny Braunagel (Illinois) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 170 - Will Lewan (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 182 - Alex Cramer (Illinois) over Christian Salter (Tennessee 2) Dec 9-8 195 - Zach Braunagel (Illinois) over Elijah Miller (Tennessee 2) TF 10-0 220 - Keaton Fogler (Illinois) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 11-0 285 - Anthony Cassioppi (Illinois) over William Taylor (Tennessee 2) TF 10-0 100 - Guillermo Juarez (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Sawyer Nash (Illinois) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 0:36 113 - Justin Cardani (Illinois) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 0:50 120 - Noah Surtin (Illinois) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 Match #2 Cons. Round 1 Tennessee 2 received a Bye Match #3 Cons. Round 2 Kansas 2 defeated Tennessee 2 59-14 138 - Joseph Dennison (Kansas 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Dacota Lee (Kansas 2) TF 12-2 152 - Joseph Hancock (Kansas 2) over Devan Lane (Tennessee 2) Fall 2:00 160 - Scott Radke (Kansas 2) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Dante Harper (Kansas 2) over Unknown (Unattached) Forf 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Cade Lautt (Kansas 2) Fall 1:09 195 - Terance Adeleye (Kansas 2) over Elijah Miller (Tennessee 2) Fall 2:39 220 - Justin Watson (Tennessee 2) over Mario Perez (Kansas 2) TF 17-7 285 - Luis Rodriguez (Kansas 2) over William Taylor (Tennessee 2) Inj 2:07 100 - Jake Barnes (Kansas 2) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Junior Camacho (Kansas 2) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 2:07 113 - Grant Treaster (Kansas 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Alec Segarra (Kansas 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 1:52 126 - Austin Keal (Kansas 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 16-6 132 - Brandon Madden (Kansas 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) Fall 3:39 GREEN/YELLOW - Tennessee 2 Guaranteed 10th place Match #1 Round 1 North Dakota 2 defeated Tennessee 2 35-21 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Riley Schock (North Dakota 2) TF 10-0 195 - Jake Tangen (North Dakota 2) over Elijah Miller (Tennessee 2) Fall 5:03 220 - Josh Baumann (North Dakota 2) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 285 - Jaden Oestern (North Dakota 2) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Double Forfeit 106 - Ian Wright (Tennessee 2) over Wyatt Engwicht (North Dakota 2) TF 12-2 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over Caleb Nielsen (North Dakota 2) Dec 9-8 120 - Kelby Armstrong (North Dakota 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 11-0 126 - Preston Fettig (North Dakota 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:47 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Sam Goodman (North Dakota 2) TF 10-0 138 - William Kleinknecht (North Dakota 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) Dec 13-6 145 - Josh Irwin (North Dakota 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 2:13 152 - Devan Lane (Tennessee 2) over Payton Witt (North Dakota 2) DQ 160 - Brody Mohr (North Dakota 2) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Double Forfeit North Dakota 2's team score was adjusted by -3.000 for flagrant misconduct 152 lbs Match #2 Round 2 Iowa 2 defeated Tennessee 2 42-8 195 - Elijah Miller (Tennessee 2) over Brock Bortolotti (Iowa 2) Dec 14-6 220 - Brayden Wolf (Iowa 2) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 11-0 285 - Kaleb Reeves (Iowa 2) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Double Forfeit 106 - Ethan Wood-Finley (Iowa 2) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 0:28 113 - Grant Harbour (Iowa 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 0:16 120 - Dan Kimball (Iowa 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Double Forfeit 132 - Joe Pins (Iowa 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 138 - Double Forfeit 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Eric Owens (Iowa 2) TF 12-2 152 - Jack Gehl (Iowa 2) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 160 - Justin McCunn (Iowa 2) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Double Forfeit 182 - Tate Battani (Iowa 2) over Christian Salter (Tennessee 2) TF 12-2 Match #3 Round 4 Alaska defeated Tennessee 2 60-12 285 - William Taylor (Tennessee 2) over Tanner Clark (Alaska ) Fall 1:10 100 - Andrew Dalrymple (Alaska ) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Jeremy Bockert (Alaska ) over Ian Wright (Tennessee 2) TF 12-0 113 - Roberto Lechuga (Alaska ) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 14-4 120 - Gideon Hutchison (Alaska ) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Vincent Cramer (Alaska ) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:54 132 - Kobe Ames (Alaska ) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 10-0 138 - Wayne Newman (Alaska ) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 14-4 145 - Sterling Uhlenhake (Alaska ) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 1:30 152 - Westley Bockert (Alaska ) over Devan Lane (Tennessee 2) Fall 0:59 160 - Andrue Shepersky (Alaska ) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Daniel Niebles (Alaska ) over Unknown (Unattached) Forf 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Zach Tolver (Alaska ) Fall 4:24 195 - Evan Bockman (Alaska ) over Elijah Miller (Tennessee 2) Inj 2:34 220 - Chad Edwards (Alaska ) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 0:27 Match #4 Round 5 Nebraska 2 defeated Tennessee 2 51-10 100 - Nate Rubino (Nebraska 2) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Michale Kolling (Nebraska 2) over Ian Wright (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Wyatt Schoepf (Nebraska 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 12-0 120 - Shawn Buchanan (Nebraska 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 3:43 126 - Emilio Haynes (Nebraska 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Cole Zebley (Nebraska 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 17-7 138 - Carter Kucera (Nebraska 2) over Unknown (Unattached) Forf 145 - DevonTae Guttierez (Nebraska 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 3:30 152 - Tenontae Wilson (Nebraska 2) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 160 - Double Forfeit 170 - Evan Canoyer (Nebraska 2) over Unknown (Unattached) Forf 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Carson Zwingman (Nebraska 2) TF 14-2 195 - Elijah Miller (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Double Forfeit 285 - Terrance Heyes (Nebraska 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 2:38 Match #5 9th Place Match North Carolina 1 defeated Tennessee 2 40-27 106 - Ian Wright (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Andrew Jacob (North Carolina 1) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Jacob Pratt (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 126 - Timothy Decatur (North Carolina 1) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:26 132 - Heath Gonyer (North Carolina 1) over Unknown (Unattached) Forf 138 - Sebastian Hernandez (Tennessee 2) over Drew Sisk (North Carolina 1) Fall 4:40 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Alec Baynard (North Carolina 1) Dec 12-8 152 - Devan Lane (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 160 - Marco Pangallo (North Carolina 1) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Kody Blevins (North Carolina 1) over Unknown (Unattached) Forf 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Finley Allen (North Carolina 1) TF 17-4 195 - Cyle Ponchot (North Carolina 1) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Jerrell Belcher (North Carolina 1) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 285 - Khalic Everett (North Carolina 1) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Double Forfeit
-
Tennessee 1 Freestyle C POOL - Tennessee 1 Guaranteed 4th place Match #1 Quarterfinal Kansas 1 defeated Tennessee 1 39-28 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Adam Whitson (Kansas 1) TF 10-0 138 - Aidan Campbell (Kansas 1) over Chase Brown (Tennessee 1) Inj 4:38 145 - Korbin Riedel (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 13-2 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) Fall 1:49 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 10-0 170 - DuWayne Villalpando (Kansas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 16-3 182 - Kyle Haas (Kansas 1) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 10-0 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) TF 10-0 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Cameron Bates (Kansas 1) Fall 2:45 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 10-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) Dec 9-2 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) Fall 2:36 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 10-0 126 - David Medina (Tennessee 1) over Gabe Buckbee (Kansas 1) Fall 2:53 Match #2 Cons. Round 1 Tennessee 1 defeated Texas 1 40-29 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over Jesse Diaz (Texas 1) TF 14-4 152 - Daniel Manibog (Texas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) TF 17-4 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Alexander Jacobs (Texas 1) TF 10-0 170 - Manuel Elizondo (Texas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Fall 0:36 182 - Austin Antcliff (Tennessee 1) over Ja`Marcus Thomas (Texas 1) Fall 1:08 195 - Deandre Rucker (Texas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) Fall 0:48 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Sean Delmonte (Texas 1) Fall 5:13 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tim Dendy (Texas 1) Fall 1:10 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Trey Reed (Texas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) Dec 10-5 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Jesse Martinez (Texas 1) TF 10-0 120 - Dominic Chavez (Texas 1) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 10-0 126 - Jordan Haskins (Texas 1) over David Medina (Tennessee 1) Dec 14-12 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Daniel Leal (Texas 1) TF 10-0 138 - Mason Kruljac (Texas 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 18-8 Match #3 Cons. Semi Tennessee 1 defeated Missouri 35-32 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Mitchell Bohlken (Missouri) TF 10-0 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Andrew Gamble (Missouri) TF 17-6 170 - Greydon Penner (Missouri) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Dec 11-4 182 - Sam East (Missouri) over Austin Antcliff (Tennessee 1) Dec 11-6 195 - Clint Herrick (Missouri) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 12-2 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Zach Hazen (Missouri) TF 11-1 285 - Brooks Baker (Missouri) over Grayson Walthall (Tennessee 1) TF 12-2 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Landon Kivett (Missouri) TF 12-0 106 - Keegan Shultz (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Alex Flerlage (Missouri) TF 10-0 120 - Josh Kyle (Missouri) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 13-2 126 - Trey Crawford (Missouri) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Austin Kincaid (Missouri) TF 12-2 138 - Kyle Prewitt (Missouri) over Calvin Martin (Tennessee 1) TF 11-0 145 - Sam Frankowski (Missouri) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 10-1 Match #4 3rd Place Match Kansas 1 defeated Tennessee 1 47-18 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 14-2 170 - DuWayne Villalpando (Kansas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 10-0 182 - Kyle Haas (Kansas 1) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 10-0 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) Fall 0:59 220 - Caleb Willis (Kansas 1) over Javier Salvador (Tennessee 1) Fall 0:37 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 11-1 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) TF 10-0 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) TF 10-0 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 10-0 126 - Gabe Buckbee (Kansas 1) over David Medina (Tennessee 1) TF 14-3 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Drew Burgoon (Kansas 1) TF 10-0 138 - Jake Beeson (Kansas 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 10-0 145 - Conner Ward (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 10-0 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 12-0 BRONZE/COPPER - Tennessee 1 Guaranteed 6th place Match #1 Round 1 California defeated Tennessee 1 42-25 182 - Austin Antcliff (Tennessee 1) over Denzel Maybry (California) Fall 5:16 195 - Ryan Reyes (California) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 10-0 220 - Victor Jaquez (California) over Javier Salvador (Tennessee 1) TF 12-1 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Cohle Faliciano (California) TF 10-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Calvin Antonio (California) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 12-2 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Tim Levine (California) Dec 3-2 120 - Adam Arenas (California) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 14-4 126 - Henry Porter (California) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 132 - Ryan Franco (California) over Calvin Martin (Tennessee 1) TF 11-0 138 - Jaden Abas (California) over Garrett Bowers (Tennessee 1) Fall 1:00 145 - Tony Mendoza (California) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 11-0 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Nathan Paulson (California) TF 10-0 160 - Anka Enhmandakh (California) over Dontae Johnson (Tennessee 1) Dec 12-7 170 - Tyree Ducharme (California) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Inj 4:18 Match #2 Round 2 Tennessee 1 defeated Ohio 2 42-31 195 - Bradley Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Brad Smith (Ohio 2) over Javier Salvador (Tennessee 1) TF 12-2 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Alec Moore-Nash (Ohio 2) Inj 1:30 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Zack Mattin (Ohio 2) Fall 3:00 106 - Will Blevins (Ohio 2) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 15-5 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Garrett Lautzenhaiser (Ohio 2) TF 14-2 120 - Angelo Rini (Ohio 2) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 13-2 126 - Davin Rhoads (Ohio 2) over David Medina (Tennessee 1) TF 11-1 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Matt Zuckerman (Ohio 2) Fall 1:09 138 - Zach Larue (Ohio 2) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 10-0 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over James Davis (Ohio 2) TF 14-3 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Enrique Munguia (Ohio 2) TF 12-2 160 - Andy Robinson (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Jake Evans (Ohio 2) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 13-2 182 - Cole Hivnor (Ohio 2) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 11-0 Match #3 Round 3 Pennsylvania defeated Tennessee 1 48-18 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Kawaun DeBoe (Pennsylvania) Dec 6-2 100 - Joey Fisher (Pennsylvania) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) TF 12-2 106 - Keanu Manuel (Pennsylvania) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 113 - Chris Kim (Pennsylvania) over Cooper Flynn (Tennessee 1) Dec 4-3 120 - Dominic Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 126 - Chase Shields (Pennsylvania) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 132 - Mike Madara (Pennsylvania) over Garrett Bowers (Tennessee 1) TF 14-3 138 - Mosha Schwartz (Pennsylvania) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 16-3 145 - Joe Klock (Pennsylvania) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 9-4 152 - AJ Tamburrino (Pennsylvania) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 10-0 160 - Koby Ho (Pennsylvania) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 10-0 170 - Angel Garcia (Pennsylvania) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Fall 0:56 182 - Ben Root (Pennsylvania) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 10-0 195 - Jack Wimmer (Pennsylvania) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 12-2 Tennessee 1's team score was adjusted by -1.000 for unsportsmanlike conduct Match #4 5th Place Match Kansas 1 defeated Tennessee 1 37-27 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 10-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) TF 10-0 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) TF 10-0 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) Dec 19-17 126 - David Medina (Tennessee 1) over Hartwell Taylor (Kansas 1) TF 12-2 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Adam Whitson (Kansas 1) TF 11-0 138 - Jake Beeson (Kansas 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) Fall 0:25 145 - Conner Ward (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 11-0 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) Dec 6-1 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 10-0 170 - Cade Lindsey (Kansas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 10-0 182 - Kyle Haas (Kansas 1) over Austin Antcliff (Tennessee 1) Fall 0:46 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) TF 10-0 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Cameron Bates (Kansas 1) Fall 1:34
-
Tennessee 2 Freestyle 100 Results 106 Results Ian Wright of Tennessee 2 went 2-5 106 - Ian Wright (Tennessee 2) over Wyatt Engwicht (North Dakota 2) TF 12-2 106 - Ian Wright (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Ethan Wood-Finley (Iowa 2) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 0:28 106 - Sawyer Nash (Illinois) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 0:36 106 - Jeremy Bockert (Alaska ) over Ian Wright (Tennessee 2) TF 12-0 106 - Junior Camacho (Kansas 2) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 2:07 106 - Michale Kolling (Nebraska 2) over Ian Wright (Tennessee 2) TF 10-0 113 Results Mason Sutton of Tennessee 2 went 1-6 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over Caleb Nielsen (North Dakota 2) Dec 9-8 113 - Andrew Jacob (North Carolina 1) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Grant Harbour (Iowa 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 0:16 113 - Justin Cardani (Illinois) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 0:50 113 - Roberto Lechuga (Alaska ) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 14-4 113 - Grant Treaster (Kansas 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Wyatt Schoepf (Nebraska 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 12-0 120 Results Jacob Pratt of Tennessee 2 went 1-6 120 - Kelby Armstrong (North Dakota 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 11-0 120 - Jacob Pratt (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 120 - Dan Kimball (Iowa 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Noah Surtin (Illinois) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Gideon Hutchison (Alaska ) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Alec Segarra (Kansas 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 1:52 120 - Shawn Buchanan (Nebraska 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 3:43 126 Results Tristan Entwistle of Tennessee 2 went 0-7 132 - Joe Pins (Iowa 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Preston Fettig (North Dakota 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:47 126 - Timothy Decatur (North Carolina 1) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:26 126 - Dylan Burnoski (Illinois) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Vincent Cramer (Alaska ) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:54 126 - Austin Keal (Kansas 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 16-6 126 - Emilio Haynes (Nebraska 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 Results Ian Morgan of Tennessee 2 went 1-4 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Sam Goodman (North Dakota 2) TF 10-0 132 - Brandon Madden (Kansas 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) Fall 3:39 132 - Kobe Ames (Alaska ) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Cole Zebley (Nebraska 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 17-7 132 - Sam Spencer (Illinois) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 13-2 Tristan Entwistle of Tennessee 2 went 0-7 132 - Joe Pins (Iowa 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Preston Fettig (North Dakota 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:47 126 - Timothy Decatur (North Carolina 1) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:26 126 - Dylan Burnoski (Illinois) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Vincent Cramer (Alaska ) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:54 126 - Austin Keal (Kansas 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 16-6 126 - Emilio Haynes (Nebraska 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 138 Results Sebastian Hernandez of Tennessee 2 went 1-4 138 - William Kleinknecht (North Dakota 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) Dec 13-6 138 - Joseph Dennison (Kansas 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 138 - Wayne Newman (Alaska ) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 14-4 138 - Sebastian Hernandez (Tennessee 2) over Drew Sisk (North Carolina 1) Fall 4:40 138 - Trevor Chumbley (Illinois) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 Results Antonio Washington of Tennessee 2 went 3-4 145 - Josh Irwin (North Dakota 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 2:13 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Alec Baynard (North Carolina 1) Dec 12-8 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Eric Owens (Iowa 2) TF 12-2 145 - Baylor Fernandes (Illinois) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 0:16 145 - Sterling Uhlenhake (Alaska ) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 1:30 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Dacota Lee (Kansas 2) TF 12-2 145 - DevonTae Guttierez (Nebraska 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 3:30 152 Results Devan Lane of Tennessee 2 went 2-5 160 - Danny Braunagel (Illinois) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 152 - Devan Lane (Tennessee 2) over Payton Witt (North Dakota 2) DQ 152 - Devan Lane (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 152 - Jack Gehl (Iowa 2) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 152 - Westley Bockert (Alaska ) over Devan Lane (Tennessee 2) Fall 0:59 152 - Joseph Hancock (Kansas 2) over Devan Lane (Tennessee 2) Fall 2:00 152 - Tenontae Wilson (Nebraska 2) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 160 Results Devan Lane of Tennessee 2 went 2-5 160 - Danny Braunagel (Illinois) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 152 - Devan Lane (Tennessee 2) over Payton Witt (North Dakota 2) DQ 152 - Devan Lane (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 152 - Jack Gehl (Iowa 2) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 152 - Westley Bockert (Alaska ) over Devan Lane (Tennessee 2) Fall 0:59 152 - Joseph Hancock (Kansas 2) over Devan Lane (Tennessee 2) Fall 2:00 152 - Tenontae Wilson (Nebraska 2) over Devan Lane (Tennessee 2) TF 10-0 170 Results 182 Results Christian Salter of Tennessee 2 went 5-2 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Riley Schock (North Dakota 2) TF 10-0 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Finley Allen (North Carolina 1) TF 17-4 182 - Tate Battani (Iowa 2) over Christian Salter (Tennessee 2) TF 12-2 182 - Alex Cramer (Illinois) over Christian Salter (Tennessee 2) Dec 9-8 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Zach Tolver (Alaska ) Fall 4:24 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Cade Lautt (Kansas 2) Fall 1:09 182 - Christian Salter (Tennessee 2) over Carson Zwingman (Nebraska 2) TF 14-2 195 Results Elijah Miller of Tennessee 2 went 2-4 195 - Jake Tangen (North Dakota 2) over Elijah Miller (Tennessee 2) Fall 5:03 195 - Zach Braunagel (Illinois) over Elijah Miller (Tennessee 2) TF 10-0 195 - Elijah Miller (Tennessee 2) over Brock Bortolotti (Iowa 2) Dec 14-6 195 - Terance Adeleye (Kansas 2) over Elijah Miller (Tennessee 2) Fall 2:39 195 - Evan Bockman (Alaska ) over Elijah Miller (Tennessee 2) Inj 2:34 195 - Elijah Miller (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 220 Results Justin Watson of Tennessee 2 went 1-6 285 - Terrance Heyes (Nebraska 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 2:38 220 - Josh Baumann (North Dakota 2) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 220 - Jerrell Belcher (North Carolina 1) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 220 - Brayden Wolf (Iowa 2) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 11-0 220 - Keaton Fogler (Illinois) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 11-0 220 - Chad Edwards (Alaska ) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 0:27 220 - Justin Watson (Tennessee 2) over Mario Perez (Kansas 2) TF 17-7 285 Results William Taylor of Tennessee 2 went 1-2 285 - William Taylor (Tennessee 2) over Tanner Clark (Alaska ) Fall 1:10 285 - Anthony Cassioppi (Illinois) over William Taylor (Tennessee 2) TF 10-0 285 - Luis Rodriguez (Kansas 2) over William Taylor (Tennessee 2) Inj 2:07 Justin Watson of Tennessee 2 went 1-6 285 - Terrance Heyes (Nebraska 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 2:38 220 - Josh Baumann (North Dakota 2) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 220 - Jerrell Belcher (North Carolina 1) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 220 - Brayden Wolf (Iowa 2) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 11-0 220 - Keaton Fogler (Illinois) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 11-0 220 - Chad Edwards (Alaska ) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 0:27 220 - Justin Watson (Tennessee 2) over Mario Perez (Kansas 2) TF 17-7
-
Tennessee 1 Freestyle 100 Results Dayne Dalrymple of Tennessee 1 went 7-1 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Zack Mattin (Ohio 2) Fall 3:00 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Landon Kivett (Missouri) TF 12-0 100 - Joey Fisher (Pennsylvania) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) TF 12-2 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) TF 10-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) TF 10-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) Dec 9-2 106 Results Keegan Shultz of Tennessee 1 went 1-7 106 - Will Blevins (Ohio 2) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 15-5 106 - Trey Reed (Texas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) Dec 10-5 106 - Keegan Shultz (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Keanu Manuel (Pennsylvania) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 106 - Calvin Antonio (California) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 12-2 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Keegan Shultz (Tennessee 1) TF 10-0 113 Results Cooper Flynn of Tennessee 1 went 7-1 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Garrett Lautzenhaiser (Ohio 2) TF 14-2 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Jesse Martinez (Texas 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Alex Flerlage (Missouri) TF 10-0 113 - Chris Kim (Pennsylvania) over Cooper Flynn (Tennessee 1) Dec 4-3 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Tim Levine (California) Dec 3-2 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) Fall 2:36 120 Results Dominic Williams of Tennessee 1 went 1-3 120 - Dominic Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) Dec 19-17 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 10-0 120 - Adam Arenas (California) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 14-4 Gabe O`Callaghan of Tennessee 1 went 0-4 120 - Dominic Chavez (Texas 1) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 10-0 120 - Josh Kyle (Missouri) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 13-2 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 10-0 120 - Angelo Rini (Ohio 2) over Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) TF 13-2 126 Results David Medina of Tennessee 1 went 2-6 126 - Davin Rhoads (Ohio 2) over David Medina (Tennessee 1) TF 11-1 126 - Jordan Haskins (Texas 1) over David Medina (Tennessee 1) Dec 14-12 126 - Trey Crawford (Missouri) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 126 - Chase Shields (Pennsylvania) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 126 - Gabe Buckbee (Kansas 1) over David Medina (Tennessee 1) TF 14-3 126 - David Medina (Tennessee 1) over Hartwell Taylor (Kansas 1) TF 12-2 126 - Henry Porter (California) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 126 - David Medina (Tennessee 1) over Gabe Buckbee (Kansas 1) Fall 2:53 132 Results Garrett Bowers of Tennessee 1 went 4-2 138 - Jaden Abas (California) over Garrett Bowers (Tennessee 1) Fall 1:00 132 - Mike Madara (Pennsylvania) over Garrett Bowers (Tennessee 1) TF 14-3 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Adam Whitson (Kansas 1) TF 10-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Matt Zuckerman (Ohio 2) Fall 1:09 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Austin Kincaid (Missouri) TF 12-2 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Drew Burgoon (Kansas 1) TF 10-0 Calvin Martin of Tennessee 1 went 2-2 138 - Kyle Prewitt (Missouri) over Calvin Martin (Tennessee 1) TF 11-0 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Daniel Leal (Texas 1) TF 10-0 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Adam Whitson (Kansas 1) TF 11-0 132 - Ryan Franco (California) over Calvin Martin (Tennessee 1) TF 11-0 138 Results Garrett Bowers of Tennessee 1 went 4-2 138 - Jaden Abas (California) over Garrett Bowers (Tennessee 1) Fall 1:00 132 - Mike Madara (Pennsylvania) over Garrett Bowers (Tennessee 1) TF 14-3 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Adam Whitson (Kansas 1) TF 10-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Matt Zuckerman (Ohio 2) Fall 1:09 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Austin Kincaid (Missouri) TF 12-2 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Drew Burgoon (Kansas 1) TF 10-0 Calvin Martin of Tennessee 1 went 2-2 138 - Kyle Prewitt (Missouri) over Calvin Martin (Tennessee 1) TF 11-0 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Daniel Leal (Texas 1) TF 10-0 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Adam Whitson (Kansas 1) TF 11-0 132 - Ryan Franco (California) over Calvin Martin (Tennessee 1) TF 11-0 Chase Brown of Tennessee 1 went 0-1 138 - Aidan Campbell (Kansas 1) over Chase Brown (Tennessee 1) Inj 4:38 Jeff Gross of Tennessee 1 went 0-5 138 - Mason Kruljac (Texas 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 18-8 138 - Zach Larue (Ohio 2) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 10-0 138 - Mosha Schwartz (Pennsylvania) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 16-3 138 - Jake Beeson (Kansas 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) Fall 0:25 138 - Jake Beeson (Kansas 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 10-0 145 Results Grant Lundy of Tennessee 1 went 2-6 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over James Davis (Ohio 2) TF 14-3 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over Jesse Diaz (Texas 1) TF 14-4 145 - Sam Frankowski (Missouri) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 10-1 145 - Joe Klock (Pennsylvania) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 9-4 145 - Conner Ward (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 10-0 145 - Conner Ward (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 11-0 145 - Tony Mendoza (California) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 11-0 145 - Korbin Riedel (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 13-2 152 Results Chase Diehl of Tennessee 1 went 3-3 152 - Daniel Manibog (Texas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) TF 17-4 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Nathan Paulson (California) TF 10-0 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) Dec 6-1 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Enrique Munguia (Ohio 2) TF 12-2 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) Fall 1:49 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Mitchell Bohlken (Missouri) TF 10-0 Andy Robinson of Tennessee 1 went 1-2 160 - Andy Robinson (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 152 - AJ Tamburrino (Pennsylvania) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 10-0 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 12-0 160 Results Andy Robinson of Tennessee 1 went 1-2 160 - Andy Robinson (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 152 - AJ Tamburrino (Pennsylvania) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 10-0 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 12-0 Dontae Johnson of Tennessee 1 went 2-5 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Alexander Jacobs (Texas 1) TF 10-0 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Andrew Gamble (Missouri) TF 17-6 160 - Koby Ho (Pennsylvania) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 10-0 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 14-2 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 10-0 160 - Anka Enhmandakh (California) over Dontae Johnson (Tennessee 1) Dec 12-7 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 10-0 170 Results Ndayambaje John of Tennessee 1 went 0-8 170 - Jake Evans (Ohio 2) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 13-2 170 - Manuel Elizondo (Texas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Fall 0:36 170 - Greydon Penner (Missouri) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Dec 11-4 170 - Angel Garcia (Pennsylvania) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Fall 0:56 170 - DuWayne Villalpando (Kansas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 10-0 170 - Cade Lindsey (Kansas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 10-0 170 - Tyree Ducharme (California) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Inj 4:18 170 - DuWayne Villalpando (Kansas 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 16-3 182 Results Austin Antcliff of Tennessee 1 went 2-6 182 - Cole Hivnor (Ohio 2) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 11-0 182 - Austin Antcliff (Tennessee 1) over Ja`Marcus Thomas (Texas 1) Fall 1:08 182 - Sam East (Missouri) over Austin Antcliff (Tennessee 1) Dec 11-6 182 - Ben Root (Pennsylvania) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 10-0 182 - Kyle Haas (Kansas 1) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 10-0 182 - Kyle Haas (Kansas 1) over Austin Antcliff (Tennessee 1) Fall 0:46 182 - Austin Antcliff (Tennessee 1) over Denzel Maybry (California) Fall 5:16 182 - Kyle Haas (Kansas 1) over Austin Antcliff (Tennessee 1) TF 10-0 195 Results Bradley Williams of Tennessee 1 went 1-4 195 - Deandre Rucker (Texas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) Fall 0:48 195 - Bradley Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) TF 10-0 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) TF 10-0 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over Bradley Williams (Tennessee 1) Fall 0:59 DJ Gibson of Tennessee 1 went 0-3 195 - Jack Wimmer (Pennsylvania) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 12-2 195 - Clint Herrick (Missouri) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 12-2 195 - Ryan Reyes (California) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 10-0 220 Results Javier Salvador of Tennessee 1 went 5-3 220 - Brad Smith (Ohio 2) over Javier Salvador (Tennessee 1) TF 12-2 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Sean Delmonte (Texas 1) Fall 5:13 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Zach Hazen (Missouri) TF 11-1 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Caleb Willis (Kansas 1) over Javier Salvador (Tennessee 1) Fall 0:37 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Cameron Bates (Kansas 1) Fall 1:34 220 - Victor Jaquez (California) over Javier Salvador (Tennessee 1) TF 12-1 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Cameron Bates (Kansas 1) Fall 2:45 285 Results Grayson Walthall of Tennessee 1 went 7-1 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Alec Moore-Nash (Ohio 2) Inj 1:30 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tim Dendy (Texas 1) Fall 1:10 285 - Brooks Baker (Missouri) over Grayson Walthall (Tennessee 1) TF 12-2 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Kawaun DeBoe (Pennsylvania) Dec 6-2 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 11-1 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 10-0 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Cohle Faliciano (California) TF 10-0 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 10-0
-
Tennessee 2 Greco A POOL - Tennessee 2 Guaranteed 6th place Match #1 Quarterfinal Illinois defeated Tennessee 2 68-1 126 - Sam Spencer (Illinois) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Savion Haywood (Illinois) over Ian Morgan (Tennessee 2) Fall 0:47 138 - Michael Gunther (Illinois) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 - Giovanni Cassioppi (Illinois) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 5:35 152 - Jake Stiles (Illinois) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 10-0 160 - Will Lewan (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Alex Cramer (Illinois) over Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) TF 11-0 182 - Jack Jessen (Illinois) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 1:13 195 - Peter Christensen (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Keaton Fogler (Illinois) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 0:19 285 - Anthony Cassioppi (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Guillermo Juarez (Illinois) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Anthony King (Illinois) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 0:57 113 - Austin Nash (Illinois) over Mason Sutton (Tennessee 2) Dec 12-6 120 - Noah Surtin (Illinois) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 11-0 Match #2 Cons. Round 1 Tennessee 2 defeated North Dakota 2 35-33 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Braydon Williams (North Dakota 2) Fall 0:38 138 - Trevon McClaanahan (North Dakota 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 - Josh Irwin (North Dakota 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 2:46 152 - Devon Lane (Tennessee 2) over Faustin Ndikumwenayo (North Dakota 2) TF 12-2 160 - Brody Mohr (North Dakota 2) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Elijah Miller (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 182 - Cade Pederson (North Dakota 2) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Dec 6-4 195 - Jake Tangen (North Dakota 2) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Justin Watson (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 285 - Jaden Oestern (North Dakota 2) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Double Forfeit 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Wyatt Engwicht (North Dakota 2) Fall 1:24 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over Caleb Nielsen (North Dakota 2) DQ 120 - Clay Radenz (North Dakota 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 19-8 126 - Tristan Entwistle (Tennessee 2) over devin Schulz (North Dakota 2) TF 16-6 Match #3 Cons. Semi Missouri defeated Tennessee 2 63-8 138 - Nick Filger (Missouri) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 12-1 145 - Sam Frankowski (Missouri) over Antonio Washington (Tennessee 2) TF 12-2 152 - Aidan Johnson (Missouri) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 12-2 160 - Andrew Gamble (Missouri) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) over Floyd Miller (Missouri) TF 18-6 182 - Sam East (Missouri) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 0:25 195 - Stephen Elwell (Missouri) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Jaden Worthington (Missouri) over Justin Watson (Tennessee 2) Dec 5-1 285 - Brooks Baker (Missouri) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Landon Kivett (Missouri) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Garrett Deason (Missouri) over Keegan Schulz (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Alex Flerlage (Missouri) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Josh Kyle (Missouri) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 1:17 126 - Trey Crawford (Missouri) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Caleb Benschoof (Missouri) over Ian Morgan (Tennessee 2) Fall 2:26 Match #4 5th Place Match Minnesota 2 defeated Tennessee 2 60-9 145 - KELLEN SCHAUER (Minnesota 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 1:36 152 - NICK DUNAGAN (Minnesota 2) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 12-1 160 - WILLIE BASTYR (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) over KAVEN BLAZEK (Minnesota 2) TF 11-0 182 - ZACHARY PETERSON (Minnesota 2) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) TF 10-0 195 - ROWAN MORGAN (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf 220 - JAKE ERCHENBRACK (Minnesota 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 4:08 285 - NICK PIERCE (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf 100 - CAEL LORENTZ (Minnesota 2) over Unknown (Unattached) Forf 106 - ZACHARY BROWN (Minnesota 2) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 1:07 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over RYAN BORRIS (Minnesota 2) Dec 6-1 120 - ASHTON CLARK (Minnesota 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Dec 10-1 126 - TYLER JONES (Minnesota 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:26 132 - CADE LUNDEEN (Minnesota 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 11-0 138 - FABYON GREER (Minnesota 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 RED/BLUE - Tennessee 2 Guaranteed 8th place Match #1 Round 1 Utah defeated Tennessee 2 58-14 100 - Brock Morris (Utah) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Garrett Jensen (Utah) TF 10-0 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over Austin Bush (Utah) Dec 20-12 120 - Braydon Mogle (Utah) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 16-6 126 - River Wardle (Utah) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Oakley Ridge (Utah) Inj 0:15 138 - Stockton O`Brien (Utah) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 16-5 145 - Zak Kohler (Utah) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 2:37 152 - Isaac Wilcox (Utah) over Unknown (Unattached) Forf 160 - Brady Lowry (Utah) over Devon Lane (Tennessee 2) Fall 0:32 170 - Collin Smith (Utah) over Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) Fall 0:16 182 - Austin Winterton (Utah) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 2:23 195 - Bowen Shields (Utah) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Chase Trussell (Utah) over Unknown (Unattached) Forf 285 - Braxton Ard (Utah) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 2:49 Match #2 Round 2 South Dakota defeated Tennessee 2 49-11 170 - Shaeden Scheidt (South Dakota) over Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) TF 12-2 182 - Cullen Rutten (South Dakota) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) TF 14-3 195 - Double Forfeit 220 - Nick Casperson (South Dakota) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 285 - Nash Hutmacher (South Dakota) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Double Forfeit 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Billy Sullivan (South Dakota) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 1:08 120 - Braden Sehr (South Dakota) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 3:20 126 - Kellyn March (South Dakota) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 11-0 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Collin Powell (South Dakota) TF 10-0 138 - Lucus Anglin (South Dakota) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 - Caden Moore (South Dakota) over Antonio Washington (Tennessee 2) TF 11-0 152 - Cooper Voorhees (South Dakota) over Devon Lane (Tennessee 2) Fall 1:55 160 - Remington Rossow (South Dakota) over Unknown (Unattached) Forf Match #3 Round 3 Colorado defeated Tennessee 2 57-9 182 - Kai Blake (Colorado) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 0:59 195 - Zion Freeman (Colorado) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Dominic Robles (Colorado) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 1:37 285 - Hayden Still (Colorado) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Double Forfeit 106 - Dylan McChesney (Colorado) over Keegan Schulz (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Santana Hernandez (Colorado) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 0:38 120 - Johnny Masopust (Colorado) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Dean Noble (Colorado) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Joseph Enockson (Colorado) Dec 14-5 138 - Daniel joey shaw (Colorado) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 12-1 145 - Bailey Fitzgerald (Colorado) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 0:18 152 - Devon Lane (Tennessee 2) over Brandon Barten (Colorado) Fall 3:00 160 - Gabe Dinette (Colorado) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Aiden Funk (Colorado) over Unknown (Unattached) Forf Match #4 7th Place Match Michigan 2 defeated Tennessee 2 31-27 195 - Double Forfeit 220 - Aurilius Krumholz (Michigan 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 3:00 285 - Double Forfeit 100 - Double Forfeit 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Sam Freeman (Michigan 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Andrew Chambel (Michigan 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Mackenzie Baird (Michigan 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:27 132 - Eddy Homrock (Michigan 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 16-5 138 - Sebastian Hernandez (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 152 - Julian Jimenez (Michigan 2) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 19-7 160 - Seth Dominguez (Michigan 2) over Unknown (Unattached) Forf 170 - Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) over Dylan Welbaum (Michigan 2) Fall 3:30 182 - Austin Antcliffe (Tennessee 2) over Alexander Mason (Michigan 2) Fall 4:31
-
Tennessee 1 Greco C POOL - Tennessee 1 Guaranteed 4th place Match #1 Quarterfinal Minnesota 1 defeated Tennessee 1 41-25 126 - PATRICK MCKEE (Minnesota 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 12-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over DYLAN DROEGEMUELLER (Minnesota 1) Dec 4-2 138 - CLAY CARLSON (Minnesota 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 11-0 145 - CAEL CARLSON (Minnesota 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 10-0 152 - TYLER EISCHENS (Minnesota 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) Fall 1:14 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over AUSTIN BRENNER (Minnesota 1) TF 12-2 170 - ZACH GLAZIER (Minnesota 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 14-2 182 - GRANT PARRISH (Minnesota 1) over Christian Salter (Tennessee 1) TF 10-0 195 - DJ Gibson (Tennessee 1) over JACOB SCHERBER (Minnesota 1) Dec 12-7 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over COLE FIBRANZ (Minnesota 1) Dec 11-3 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over CRAIG ORLANDO (Minnesota 1) Fall 1:32 100 - DEREK STEELE (Minnesota 1) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) DQ 106 - PAXTON CREESE (Minnesota 1) over Dream Cotton (Tennessee 1) TF 12-0 113 - JOEY THOMPSON (Minnesota 1) over Cooper Flynn (Tennessee 1) Dec 3-1 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over RYAN HENNINGSON (Minnesota 1) Fall 5:39 Match #2 Cons. Round 1 Tennessee 1 defeated North Carolina 1 54-14 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Drew Sisk (North Carolina 1) TF 10-0 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Heath Gonyer (North Carolina 1) TF 10-0 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over Alec Baynard (North Carolina 1) TF 13-3 152 - Marcus Mondragon (North Carolina 1) over Andy Robinson (Tennessee 1) Dec 17-14 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Marco Pangallo (North Carolina 1) TF 10-0 170 - Ndayambaje John (Tennessee 1) over Kody Blevins (North Carolina 1) TF 10-0 182 - Finley Allen (North Carolina 1) over Christian Salter (Tennessee 1) Fall 1:29 195 - Bradley Williams (Tennessee 1) over Ali Shahbaz (North Carolina 1) Fall 0:09 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Jerrell Belcher (North Carolina 1) TF 11-1 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Khalic Everett (North Carolina 1) Dec 9-6 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Dream Cotton (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Andrew Jacob (North Carolina 1) Fall 1:01 120 - Dominic Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 126 - Kaleb Williams (North Carolina 1) over David Medina (Tennessee 1) Dec 14-11 Match #3 Cons. Semi Tennessee 1 defeated South Dakota 43-24 138 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Lucus Anglin (South Dakota) Fall 0:51 145 - Caden Moore (South Dakota) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 10-0 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Cooper Voorhees (South Dakota) Dec 5-1 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Remington Rossow (South Dakota) Fall 1:17 170 - Shaeden Scheidt (South Dakota) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 14-4 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Cullen Rutten (South Dakota) Dec 15-12 195 - Nick Casperson (South Dakota) over Bradley Williams (Tennessee 1) TF 10-0 220 - DJ Gibson (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 285 - Nash Hutmacher (South Dakota) over Will Taylor (Tennessee 1) TF 13-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Dream Cotton (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Billy Sullivan (South Dakota) Dec 5-4 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Braden Sehr (South Dakota) TF 17-6 126 - Kellyn March (South Dakota) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Collin Powell (South Dakota) TF 10-0 Match #4 3rd Place Match North Dakota 1 defeated Tennessee 1 37-28 145 - Michael Weber (North Dakota 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 7-0 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Devin Steidler (North Dakota 1) TF 12-0 160 - Jared Franek (North Dakota 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) Fall 1:49 170 - Payton Hume (North Dakota 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Fall 2:37 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Riley Schock (North Dakota 1) Fall 1:03 195 - Matt Kaylor (North Dakota 1) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 11-0 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Josh Baumann (North Dakota 1) TF 12-1 285 - Andre Baguma (North Dakota 1) over Grayson Walthall (Tennessee 1) Fall 1:03 100 - Christian Tanefau (North Dakota 1) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) Dec 9-8 106 - Wilfried Tanefau (North Dakota 1) over Dream Cotton (Tennessee 1) TF 11-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Nate Savageau (North Dakota 1) TF 10-0 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Kelby Armstrong (North Dakota 1) Dec 3-1 126 - Kyle Burwick (North Dakota 1) over David Medina (Tennessee 1) TF 11-1 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Ryan Ripplinger (North Dakota 1) Dec 16-15 138 - Jeff Gross (Tennessee 1) over Jackson Currier (North Dakota 1) Dec 2-1 BRONZE/COPPER - Tennessee 1 Guaranteed 5th place Match #1 Round 1 Kansas 1 defeated Tennessee 1 34-33 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) Dec 11-6 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Dream Cotton (Tennessee 1) Fall 3:32 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) Dec 5-4 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 14-4 126 - David Medina (Tennessee 1) over Hartwell Taylor (Kansas 1) TF 15-3 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Drew Burgoon (Kansas 1) TF 14-2 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Jake Beeson (Kansas 1) Dec 12-3 145 - Conner Ward (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 12-7 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) TF 12-1 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) Fall 3:45 170 - Ndayambaje John (Tennessee 1) over DuWayne Villapando (Kansas 1) Dec 16-7 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Cade Lautt (Kansas 1) Dec 7-6 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 10-0 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Cameron Bates (Kansas 1) TF 19-8 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 10-0 Tennessee 1's team score was adjusted by -1.000 for uc Kansas 1's team score was adjusted by 1.000 for tie breaker Match #2 Round 2 Tennessee 1 defeated Missouri 41-26 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Landon Kivett (Missouri) TF 10-0 106 - Garrett Deason (Missouri) over Dream Cotton (Tennessee 1) Fall 5:28 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over James Freitag (Missouri) TF 12-0 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Josh Kyle (Missouri) TF 10-0 126 - Trey Crawford (Missouri) over David Medina (Tennessee 1) TF 17-6 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Caleb Benschoof (Missouri) Dec 11-9 138 - Jeff Gross (Tennessee 1) over Austin Kincaid (Missouri) Fall 5:30 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over Nick Filger (Missouri) TF 12-2 152 - Mitchell Bohlken (Missouri) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 12-0 160 - Aidan Johnson (Missouri) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 13-2 170 - Floyd Miller (Missouri) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 13-0 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Sam East (Missouri) TF 11-0 195 - Bradley Williams (Tennessee 1) over Stephen Elwell (Missouri) Inj 2:24 220 - Zach Hazen (Missouri) over Javier Salvador (Tennessee 1) Dec 17-13 285 - Will Taylor (Tennessee 1) over Brooks Baker (Missouri) Fall 3:44 Match #3 Round 3 Wisconsin defeated Tennessee 1 49-24 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Josh Schorer (Wisconsin) Fall 0:57 195 - Samuel Mitchell (Wisconsin) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 13-2 220 - Nate Lloyd (Wisconsin) over Javier Salvador (Tennessee 1) TF 15-4 285 - Dan Ausloos (Wisconsin) over Grayson Walthall (Tennessee 1) Fall 1:52 100 - Blaine Brenner (Wisconsin) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) Fall 4:07 106 - Demario Ford (Wisconsin) over Dream Cotton (Tennessee 1) TF 25-12 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Markus Brown (Wisconsin) Fall 0:33 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Tristen Mascarette (Wisconsin) Dec 10-3 126 - Edward Wilkowski (Wisconsin) over David Medina (Tennessee 1) Fall 0:44 132 - John Diener (Wisconsin) over Calvin Martin (Tennessee 1) Fall 0:30 138 - Joey Bianchi (Wisconsin) over Jeff Gross (Tennessee 1) Fall 0:45 145 - Chase Brown (Tennessee 1) over Gavin Model (Wisconsin) Fall 1:46 152 - Jake Drexler (Wisconsin) over Andy Robinson (Tennessee 1) Fall 2:35 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Max Bruss (Wisconsin) Dec 17-11 170 - Nick Rogge (Wisconsin) over Unknown (Unattached) Forf Match #4 5th Place Match Tennessee 1 defeated Indiana 42-32 195 - Thomas Penola (Indiana ) over Bradley Williams (Tennessee 1) Fall 4:49 220 - Lucas Davison (Indiana ) over Javier Salvador (Tennessee 1) Fall 1:39 285 - Will Taylor (Tennessee 1) over Brody Miskimon (Indiana ) Fall 2:33 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Dream Cotton (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Danny Tolin (Indiana ) TF 13-3 120 - Devon Casebolt (Indiana ) over Dominic Williams (Tennessee 1) Fall 4:06 126 - Gavin Rose (Indiana ) over David Medina (Tennessee 1) Fall 0:59 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Asa Garcia (Indiana ) TF 11-1 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Braden Brooks (Indiana ) Fall 1:00 145 - Cooper Noehre (Indiana ) over Grant Lundy (Tennessee 1) Fall 4:16 152 - Nathan Conley (Indiana ) over Chase Diehl (Tennessee 1) Fall 3:29 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Jacob LaPlace (Indiana ) Fall 0:57 170 - Ndayambaje John (Tennessee 1) over Jesse Johns (Indiana ) TF 10-0 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Nick Willham (Indiana ) DQ
-
Tennessee 2 Greco 100 Results 106 Results Keegan Schulz of Tennessee 2 went 4-2 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Wyatt Engwicht (North Dakota 2) Fall 1:24 106 - Dylan McChesney (Colorado) over Keegan Schulz (Tennessee 2) TF 10-0 106 - Garrett Deason (Missouri) over Keegan Schulz (Tennessee 2) TF 10-0 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Garrett Jensen (Utah) TF 10-0 106 - Keegan Schulz (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf Ian Wright of Tennessee 2 went 0-2 106 - ZACHARY BROWN (Minnesota 2) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 1:07 106 - Anthony King (Illinois) over Ian Wright (Tennessee 2) Fall 0:57 113 Results Mason Sutton of Tennessee 2 went 3-5 113 - Sam Freeman (Michigan 2) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over Caleb Nielsen (North Dakota 2) DQ 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over Austin Bush (Utah) Dec 20-12 113 - Alex Flerlage (Missouri) over Mason Sutton (Tennessee 2) TF 10-0 113 - Billy Sullivan (South Dakota) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 1:08 113 - Mason Sutton (Tennessee 2) over RYAN BORRIS (Minnesota 2) Dec 6-1 113 - Santana Hernandez (Colorado) over Mason Sutton (Tennessee 2) Fall 0:38 113 - Austin Nash (Illinois) over Mason Sutton (Tennessee 2) Dec 12-6 120 Results Jacob Pratt of Tennessee 2 went 0-8 120 - Andrew Chambel (Michigan 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Clay Radenz (North Dakota 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 19-8 120 - Braydon Mogle (Utah) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 16-6 120 - Josh Kyle (Missouri) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 1:17 120 - Braden Sehr (South Dakota) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Fall 3:20 120 - ASHTON CLARK (Minnesota 2) over Jacob Pratt (Tennessee 2) Dec 10-1 120 - Johnny Masopust (Colorado) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 10-0 120 - Noah Surtin (Illinois) over Jacob Pratt (Tennessee 2) TF 11-0 126 Results Tristan Entwistle of Tennessee 2 went 1-7 126 - Mackenzie Baird (Michigan 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:27 126 - Tristan Entwistle (Tennessee 2) over devin Schulz (North Dakota 2) TF 16-6 126 - River Wardle (Utah) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Trey Crawford (Missouri) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Kellyn March (South Dakota) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 11-0 126 - TYLER JONES (Minnesota 2) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) Fall 0:26 126 - Dean Noble (Colorado) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 126 - Sam Spencer (Illinois) over Tristan Entwistle (Tennessee 2) TF 10-0 132 Results Ian Morgan of Tennessee 2 went 4-4 132 - Eddy Homrock (Michigan 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 16-5 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Braydon Williams (North Dakota 2) Fall 0:38 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Oakley Ridge (Utah) Inj 0:15 132 - Caleb Benschoof (Missouri) over Ian Morgan (Tennessee 2) Fall 2:26 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Collin Powell (South Dakota) TF 10-0 132 - CADE LUNDEEN (Minnesota 2) over Ian Morgan (Tennessee 2) TF 11-0 132 - Ian Morgan (Tennessee 2) over Joseph Enockson (Colorado) Dec 14-5 132 - Savion Haywood (Illinois) over Ian Morgan (Tennessee 2) Fall 0:47 138 Results Sebastian Hernandez of Tennessee 2 went 1-7 138 - Sebastian Hernandez (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 138 - Trevon McClaanahan (North Dakota 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 138 - Stockton O`Brien (Utah) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 16-5 138 - Nick Filger (Missouri) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 12-1 138 - Lucus Anglin (South Dakota) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 138 - FABYON GREER (Minnesota 2) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 138 - Daniel joey shaw (Colorado) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 12-1 138 - Michael Gunther (Illinois) over Sebastian Hernandez (Tennessee 2) TF 10-0 145 Results Antonio Washington of Tennessee 2 went 1-7 145 - Antonio Washington (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 145 - Josh Irwin (North Dakota 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 2:46 145 - Zak Kohler (Utah) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 2:37 145 - Sam Frankowski (Missouri) over Antonio Washington (Tennessee 2) TF 12-2 145 - Caden Moore (South Dakota) over Antonio Washington (Tennessee 2) TF 11-0 145 - KELLEN SCHAUER (Minnesota 2) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 1:36 145 - Bailey Fitzgerald (Colorado) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 0:18 145 - Giovanni Cassioppi (Illinois) over Antonio Washington (Tennessee 2) Fall 5:35 152 Results Devon Lane of Tennessee 2 went 2-6 160 - Brady Lowry (Utah) over Devon Lane (Tennessee 2) Fall 0:32 152 - Julian Jimenez (Michigan 2) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 19-7 152 - Devon Lane (Tennessee 2) over Faustin Ndikumwenayo (North Dakota 2) TF 12-2 152 - Aidan Johnson (Missouri) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 12-2 152 - Cooper Voorhees (South Dakota) over Devon Lane (Tennessee 2) Fall 1:55 152 - NICK DUNAGAN (Minnesota 2) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 12-1 152 - Devon Lane (Tennessee 2) over Brandon Barten (Colorado) Fall 3:00 152 - Jake Stiles (Illinois) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 10-0 160 Results Devon Lane of Tennessee 2 went 2-6 160 - Brady Lowry (Utah) over Devon Lane (Tennessee 2) Fall 0:32 152 - Julian Jimenez (Michigan 2) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 19-7 152 - Devon Lane (Tennessee 2) over Faustin Ndikumwenayo (North Dakota 2) TF 12-2 152 - Aidan Johnson (Missouri) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 12-2 152 - Cooper Voorhees (South Dakota) over Devon Lane (Tennessee 2) Fall 1:55 152 - NICK DUNAGAN (Minnesota 2) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 12-1 152 - Devon Lane (Tennessee 2) over Brandon Barten (Colorado) Fall 3:00 152 - Jake Stiles (Illinois) over Devon Lane (Tennessee 2) TF 10-0 170 Results Elijah Miller of Tennessee 2 went 1-0 170 - Elijah Miller (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf Johnny Mac Feldhacker of Tennessee 2 went 3-3 170 - Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) over Floyd Miller (Missouri) TF 18-6 170 - Shaeden Scheidt (South Dakota) over Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) TF 12-2 170 - Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) over KAVEN BLAZEK (Minnesota 2) TF 11-0 170 - Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) over Dylan Welbaum (Michigan 2) Fall 3:30 170 - Alex Cramer (Illinois) over Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) TF 11-0 170 - Collin Smith (Utah) over Johnny Mac Feldhacker (Tennessee 2) Fall 0:16 182 Results Austin Antcliffe of Tennessee 2 went 1-7 182 - Austin Antcliffe (Tennessee 2) over Alexander Mason (Michigan 2) Fall 4:31 182 - Cade Pederson (North Dakota 2) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Dec 6-4 182 - Austin Winterton (Utah) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 2:23 182 - Sam East (Missouri) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 0:25 182 - Cullen Rutten (South Dakota) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) TF 14-3 182 - ZACHARY PETERSON (Minnesota 2) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) TF 10-0 182 - Kai Blake (Colorado) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 0:59 182 - Jack Jessen (Illinois) over Austin Antcliffe (Tennessee 2) Fall 1:13 195 Results 220 Results Justin Watson of Tennessee 2 went 1-7 285 - Braxton Ard (Utah) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 2:49 220 - Aurilius Krumholz (Michigan 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 3:00 220 - Justin Watson (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Jaden Worthington (Missouri) over Justin Watson (Tennessee 2) Dec 5-1 220 - Nick Casperson (South Dakota) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 220 - JAKE ERCHENBRACK (Minnesota 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 4:08 220 - Dominic Robles (Colorado) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 1:37 220 - Keaton Fogler (Illinois) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 0:19 285 Results Justin Watson of Tennessee 2 went 1-7 285 - Braxton Ard (Utah) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 2:49 220 - Aurilius Krumholz (Michigan 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 3:00 220 - Justin Watson (Tennessee 2) over Unknown (Unattached) Forf 220 - Jaden Worthington (Missouri) over Justin Watson (Tennessee 2) Dec 5-1 220 - Nick Casperson (South Dakota) over Justin Watson (Tennessee 2) TF 10-0 220 - JAKE ERCHENBRACK (Minnesota 2) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 4:08 220 - Dominic Robles (Colorado) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 1:37 220 - Keaton Fogler (Illinois) over Justin Watson (Tennessee 2) Fall 0:19
-
Tennessee 1 Greco 100 Results Dayne Dalrymple of Tennessee 1 went 5-3 100 - Blaine Brenner (Wisconsin) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) Fall 4:07 100 - DEREK STEELE (Minnesota 1) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) DQ 100 - Christian Tanefau (North Dakota 1) over Dayne Dalrymple (Tennessee 1) Dec 9-8 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Rhett Koppes (Kansas 1) Dec 11-6 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Landon Kivett (Missouri) TF 10-0 100 - Dayne Dalrymple (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 Results Dream Cotton of Tennessee 1 went 3-5 106 - Demario Ford (Wisconsin) over Dream Cotton (Tennessee 1) TF 25-12 106 - PAXTON CREESE (Minnesota 1) over Dream Cotton (Tennessee 1) TF 12-0 106 - Wilfried Tanefau (North Dakota 1) over Dream Cotton (Tennessee 1) TF 11-0 106 - Dream Cotton (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Devon Weber (Kansas 1) over Dream Cotton (Tennessee 1) Fall 3:32 106 - Dream Cotton (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 106 - Garrett Deason (Missouri) over Dream Cotton (Tennessee 1) Fall 5:28 106 - Dream Cotton (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 113 Results Cooper Flynn of Tennessee 1 went 7-1 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Markus Brown (Wisconsin) Fall 0:33 113 - JOEY THOMPSON (Minnesota 1) over Cooper Flynn (Tennessee 1) Dec 3-1 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Nate Savageau (North Dakota 1) TF 10-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Danny Tolin (Indiana ) TF 13-3 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Zach Keal (Kansas 1) Dec 5-4 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Andrew Jacob (North Carolina 1) Fall 1:01 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over James Freitag (Missouri) TF 12-0 113 - Cooper Flynn (Tennessee 1) over Billy Sullivan (South Dakota) Dec 5-4 120 Results Gabe O`Callaghan of Tennessee 1 went 5-0 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over RYAN HENNINGSON (Minnesota 1) Fall 5:39 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Tristen Mascarette (Wisconsin) Dec 10-3 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Braden Sehr (South Dakota) TF 17-6 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Kelby Armstrong (North Dakota 1) Dec 3-1 120 - Gabe O`Callaghan (Tennessee 1) over Josh Kyle (Missouri) TF 10-0 Dominic Williams of Tennessee 1 went 1-3 126 - PATRICK MCKEE (Minnesota 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 12-0 120 - Devon Casebolt (Indiana ) over Dominic Williams (Tennessee 1) Fall 4:06 120 - Dominic Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 14-4 126 Results Dominic Williams of Tennessee 1 went 1-3 126 - PATRICK MCKEE (Minnesota 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 12-0 120 - Devon Casebolt (Indiana ) over Dominic Williams (Tennessee 1) Fall 4:06 120 - Dominic Williams (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 120 - Michael Spangler (Kansas 1) over Dominic Williams (Tennessee 1) TF 14-4 David Medina of Tennessee 1 went 1-6 126 - Gavin Rose (Indiana ) over David Medina (Tennessee 1) Fall 0:59 126 - David Medina (Tennessee 1) over Hartwell Taylor (Kansas 1) TF 15-3 126 - Kaleb Williams (North Carolina 1) over David Medina (Tennessee 1) Dec 14-11 126 - Trey Crawford (Missouri) over David Medina (Tennessee 1) TF 17-6 126 - Kellyn March (South Dakota) over David Medina (Tennessee 1) TF 10-0 126 - Edward Wilkowski (Wisconsin) over David Medina (Tennessee 1) Fall 0:44 126 - Kyle Burwick (North Dakota 1) over David Medina (Tennessee 1) TF 11-1 132 Results Garrett Bowers of Tennessee 1 went 6-0 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Braden Brooks (Indiana ) Fall 1:00 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Jake Beeson (Kansas 1) Dec 12-3 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Heath Gonyer (North Carolina 1) TF 10-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over DYLAN DROEGEMUELLER (Minnesota 1) Dec 4-2 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Ryan Ripplinger (North Dakota 1) Dec 16-15 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Collin Powell (South Dakota) TF 10-0 Calvin Martin of Tennessee 1 went 5-1 138 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Lucus Anglin (South Dakota) Fall 0:51 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Asa Garcia (Indiana ) TF 11-1 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Caleb Benschoof (Missouri) Dec 11-9 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Drew Sisk (North Carolina 1) TF 10-0 132 - John Diener (Wisconsin) over Calvin Martin (Tennessee 1) Fall 0:30 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Drew Burgoon (Kansas 1) TF 14-2 138 Results Garrett Bowers of Tennessee 1 went 6-0 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Braden Brooks (Indiana ) Fall 1:00 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Jake Beeson (Kansas 1) Dec 12-3 138 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Heath Gonyer (North Carolina 1) TF 10-0 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over DYLAN DROEGEMUELLER (Minnesota 1) Dec 4-2 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Ryan Ripplinger (North Dakota 1) Dec 16-15 132 - Garrett Bowers (Tennessee 1) over Collin Powell (South Dakota) TF 10-0 Calvin Martin of Tennessee 1 went 5-1 138 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Lucus Anglin (South Dakota) Fall 0:51 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Asa Garcia (Indiana ) TF 11-1 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Caleb Benschoof (Missouri) Dec 11-9 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Drew Sisk (North Carolina 1) TF 10-0 132 - John Diener (Wisconsin) over Calvin Martin (Tennessee 1) Fall 0:30 132 - Calvin Martin (Tennessee 1) over Drew Burgoon (Kansas 1) TF 14-2 Jeff Gross of Tennessee 1 went 2-2 138 - CLAY CARLSON (Minnesota 1) over Jeff Gross (Tennessee 1) TF 11-0 138 - Jeff Gross (Tennessee 1) over Jackson Currier (North Dakota 1) Dec 2-1 138 - Jeff Gross (Tennessee 1) over Austin Kincaid (Missouri) Fall 5:30 138 - Joey Bianchi (Wisconsin) over Jeff Gross (Tennessee 1) Fall 0:45 145 Results Chase Brown of Tennessee 1 went 1-0 145 - Chase Brown (Tennessee 1) over Gavin Model (Wisconsin) Fall 1:46 Grant Lundy of Tennessee 1 went 2-5 145 - CAEL CARLSON (Minnesota 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 10-0 145 - Michael Weber (North Dakota 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 7-0 145 - Cooper Noehre (Indiana ) over Grant Lundy (Tennessee 1) Fall 4:16 145 - Conner Ward (Kansas 1) over Grant Lundy (Tennessee 1) Dec 12-7 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over Alec Baynard (North Carolina 1) TF 13-3 145 - Grant Lundy (Tennessee 1) over Nick Filger (Missouri) TF 12-2 145 - Caden Moore (South Dakota) over Grant Lundy (Tennessee 1) TF 10-0 152 Results Chase Diehl of Tennessee 1 went 2-3 152 - TYLER EISCHENS (Minnesota 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) Fall 1:14 152 - Bubba Wilson (Kansas 1) over Chase Diehl (Tennessee 1) TF 12-1 152 - Nathan Conley (Indiana ) over Chase Diehl (Tennessee 1) Fall 3:29 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Cooper Voorhees (South Dakota) Dec 5-1 152 - Chase Diehl (Tennessee 1) over Devin Steidler (North Dakota 1) TF 12-0 Andy Robinson of Tennessee 1 went 0-3 152 - Marcus Mondragon (North Carolina 1) over Andy Robinson (Tennessee 1) Dec 17-14 152 - Mitchell Bohlken (Missouri) over Andy Robinson (Tennessee 1) TF 12-0 152 - Jake Drexler (Wisconsin) over Andy Robinson (Tennessee 1) Fall 2:35 160 Results Dontae Johnson of Tennessee 1 went 5-3 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Max Bruss (Wisconsin) Dec 17-11 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over AUSTIN BRENNER (Minnesota 1) TF 12-2 160 - Jared Franek (North Dakota 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) Fall 1:49 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Jacob LaPlace (Indiana ) Fall 0:57 160 - Jalin Harper (Kansas 1) over Dontae Johnson (Tennessee 1) Fall 3:45 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Marco Pangallo (North Carolina 1) TF 10-0 160 - Aidan Johnson (Missouri) over Dontae Johnson (Tennessee 1) TF 13-2 160 - Dontae Johnson (Tennessee 1) over Remington Rossow (South Dakota) Fall 1:17 170 Results Ndayambaje John of Tennessee 1 went 3-4 170 - ZACH GLAZIER (Minnesota 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 14-2 170 - Payton Hume (North Dakota 1) over Ndayambaje John (Tennessee 1) Fall 2:37 170 - Ndayambaje John (Tennessee 1) over Jesse Johns (Indiana ) TF 10-0 170 - Ndayambaje John (Tennessee 1) over DuWayne Villapando (Kansas 1) Dec 16-7 170 - Ndayambaje John (Tennessee 1) over Kody Blevins (North Carolina 1) TF 10-0 170 - Floyd Miller (Missouri) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 13-0 170 - Shaeden Scheidt (South Dakota) over Ndayambaje John (Tennessee 1) TF 14-4 182 Results Christian Salter of Tennessee 1 went 6-2 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Josh Schorer (Wisconsin) Fall 0:57 182 - GRANT PARRISH (Minnesota 1) over Christian Salter (Tennessee 1) TF 10-0 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Riley Schock (North Dakota 1) Fall 1:03 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Nick Willham (Indiana ) DQ 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Cade Lautt (Kansas 1) Dec 7-6 182 - Finley Allen (North Carolina 1) over Christian Salter (Tennessee 1) Fall 1:29 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Sam East (Missouri) TF 11-0 182 - Christian Salter (Tennessee 1) over Cullen Rutten (South Dakota) Dec 15-12 195 Results Bradley Williams of Tennessee 1 went 2-2 195 - Thomas Penola (Indiana ) over Bradley Williams (Tennessee 1) Fall 4:49 195 - Bradley Williams (Tennessee 1) over Ali Shahbaz (North Carolina 1) Fall 0:09 195 - Nick Casperson (South Dakota) over Bradley Williams (Tennessee 1) TF 10-0 195 - Bradley Williams (Tennessee 1) over Stephen Elwell (Missouri) Inj 2:24 DJ Gibson of Tennessee 1 went 2-3 220 - DJ Gibson (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 195 - DJ Gibson (Tennessee 1) over JACOB SCHERBER (Minnesota 1) Dec 12-7 195 - Samuel Mitchell (Wisconsin) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 13-2 195 - Matt Kaylor (North Dakota 1) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 11-0 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 10-0 220 Results Javier Salvador of Tennessee 1 went 4-3 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over COLE FIBRANZ (Minnesota 1) Dec 11-3 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Cameron Bates (Kansas 1) TF 19-8 220 - Lucas Davison (Indiana ) over Javier Salvador (Tennessee 1) Fall 1:39 220 - Zach Hazen (Missouri) over Javier Salvador (Tennessee 1) Dec 17-13 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Jerrell Belcher (North Carolina 1) TF 11-1 220 - Nate Lloyd (Wisconsin) over Javier Salvador (Tennessee 1) TF 15-4 220 - Javier Salvador (Tennessee 1) over Josh Baumann (North Dakota 1) TF 12-1 DJ Gibson of Tennessee 1 went 2-3 220 - DJ Gibson (Tennessee 1) over Unknown (Unattached) Forf 195 - DJ Gibson (Tennessee 1) over JACOB SCHERBER (Minnesota 1) Dec 12-7 195 - Samuel Mitchell (Wisconsin) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 13-2 195 - Matt Kaylor (North Dakota 1) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 11-0 195 - Wyatt Hendrickson (Kansas 1) over DJ Gibson (Tennessee 1) TF 10-0 285 Results Will Taylor of Tennessee 1 went 2-1 285 - Will Taylor (Tennessee 1) over Brody Miskimon (Indiana ) Fall 2:33 285 - Nash Hutmacher (South Dakota) over Will Taylor (Tennessee 1) TF 13-0 285 - Will Taylor (Tennessee 1) over Brooks Baker (Missouri) Fall 3:44 Grayson Walthall of Tennessee 1 went 3-2 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over CRAIG ORLANDO (Minnesota 1) Fall 1:32 285 - Dan Ausloos (Wisconsin) over Grayson Walthall (Tennessee 1) Fall 1:52 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Khalic Everett (North Carolina 1) Dec 9-6 285 - Andre Baguma (North Dakota 1) over Grayson Walthall (Tennessee 1) Fall 1:03 285 - Grayson Walthall (Tennessee 1) over Tony Caldwell (Kansas 1) TF 10-0
-
King of the Hill Duals was after the TSSAA State. Not on TW
-
Here is the trackwrestling link to follow the tournament and keep up with results: http://unapproved website/tw/Login.jsp?TIM=1524109049168&twSessionId=mcioyqzdbrmozdy&tName=twf best&state=&sDate=&eDate=&lastName=&firstName=&teamName=&sfvString=&city=&gbId=&camps=false
-
Bluff City Brawls Freestyle/Greco Tournament
HoustonWrestling901 replied to HoustonWrestling901's topic in Wrestling Mat
bump -
2018 Bluff City Brawls Freestyle/Greco Tournament Come and compete in West TN's only freestyle/greco TWF-sanctioned tournament this season. Perfect warm-up for the TWF Ironman Tournament on April 14th. Location: Bartlett Freshman Academy, 4734 Shadowlawn Road, Arlington, TN 38002 Date/Time: Saturday April 7th, 2018 Check-In: 9:00 AM - 9:45 AM WRESTLING BEGINS: 10:00 AM DIVISIONS: Bantam (2010-2011), Intermediate (2008-2009), Novice (2006-2007), Schoolboy (2004-2005), Cadet (2002-2001), Junior (9/1/1998-2001 & currently enrolled in grades 9-12), Senior (Born before 9/1/1998) REGISTRATION: Freestyle sign-up: http://unapproved website/registration/BasicPreReg1.jsp?tournamentGroupId=51728132 Greco sign-up: http://unapproved website/registration/BasicPreReg1.jsp?tournamentGroupId=51727132 Search for "Bluff City Brawls". Official flyer is attached to the tournament online. Participants can register for one or both wrestling styles ($10 for Freestyle and $10 for Greco). Registration closes April 7th at 12:00 AM. ON-SITE REGISTRATION is allowed. WEIGH-INS: Coaches will perform weigh-ins for their own team on Friday and send in weights to nelson.shirley@memphistr.org by 11:00 PM on Friday. Weigh-ins will also be on site from 9:00 AM - 9:45 AM. Scratch weight (106 lbs will need to weigh 106.0 or less with singlet). ADMISSION: $6 for Adults and $3 for Children 12 and under ALL PARTICIPANTS MUST HAVE A USA WRESTLING CARD If you have any questions, contact Nelson Shirley at (901) 827-2445 or nelson.shirley@memphistr.org
-
King of the Hill Duals (March 9-11) Johnson City, TN
HoustonWrestling901 replied to Millerj1050's topic in Wrestling Mat
I believe that the only Memphis guys there are wrestling for the Knoxville/Heritage Team A. Gabe O'Callaghan from Bartlett Dontae Johnson from Kingsbury Ndayambaje John from Kingsbury Could be wrong, but I believe those are the only Memphis kids. -
"allegedly" bit...
-
Not unless they start at a different weight class like they have been doing.
-
Top 5 Seeds for Region 8 Tournament 106: Dream Cotton, 12th (Kingsbury) Mason Sutton, 9th (Bartlett) Gage King, 9th (Collierville) Keegan Schulz, 10th (Munford) Kalen Reed, 9th (Germantown) 113: #5 Gabe O'Callaghan, 12th (Bartlett) Andrew Artiles, 10th (Collierville) Maurice Terry, 12th (Bolton) Chase Millican 9th (Munford) Tucker Cecil, 10th (Kingsbury) 120: #3 Michael Cannon, 11th (Arlington) Matt Bozarth, 12th (Bartlett) Cameron Mitchell, 12th (Bolton) Tucker Spiecha, 9th (Houston) Manuel Campos, 9th (Kingsbury) 126: Caleb Morgan, 12th (Arlington) Jared Briant, 12th (Collierville) Nathan Kinnear, 10th (Houston) Kolin Koss, 10th (Bartlett) Andrew Adams, 11th (Munford) 132: Jacob Manuel, 12th (Houston) Luke Kerns, 11th (Arlington) Cody Longo, 11th (Bartlett) Gabriel Geiser, 10th (White Station) Alberto Ortiz, 12th (Kingsbury) 138: Justin Donahue, 11th (Arlington) Collins Fisher, 11th (Houston) Zach Walsh, 10th (Collierville) Jacob Van Kirk, 10th (Bartlett) Joshua Love, 11th (Brighton) 145: Harrison Phillips, 12th (Arlington) Tanner Spiecha, 11th (Houston) Devon Lane, 11th (Kingsbury) Antonio Washington, 10th (Bolton) Ian Thompson, 12th (Collierville) 152: Dalton Cockman, 11th (Arlington) Ndayambaje John, 12th (Kingsbury) Caleb Poston, 10th (Houston) Logan Sprague, 10th (Collierville) Tre Pasteur, 10th (Bartlett) 160: #3 Dontae Johnson, 12th (Kingsbury) #6 Untwaun Braswell, 12th (Germantown) Josh Worley, 12th (Arlington) Joseph Dawson, 12th (Houston) Brian McCoy, 11th (Cordova) 170: Austin Antcliffe, 11th (Arlington) Jashawn Adell, 11th (Munford) Trenton Jones, 10th (Houston) Samuel Jenkins, 11th (Cordova) Cole Thompson, 10th (Bartlett) 182: Cade Young, 10th (Houston) Tyler Longo, 11th (Bartlett) Adam Milton, 9th (Arlington) Spencer Scardino, 12th (Collierville) Malcolm Johnson, 12th (Cordova) 195: Jack Lewis, 12th (Arlington) Luc Lennassi, 11th (Southwind) Solomon Chambers, 12th (Bolton) Demear Darling, 12th (Germantown) Deion Harris, 10th (Houston) 220: Zach Phillips, 11th (Bartlett) Jared Dawson, 10th (Collierville) Terio Allen, 11th (Kingsbury) William Orsborn, 10th (Brighton) Tyler Adams, 9th (Munford) 285: #6 Cameron Oliver, 12th (Bartlett) Kerry Frankland, 11th (Houston) John Worley, 10th (Arlington) Matthew Bedford, 11th (Cordova) Sean Brown, 10th (Southwind)
-
If they used enrollment numbers for the divisions, then Cleveland and Christian Brothers would not be in the same division (I am assuming because I have not looked at the numbers). Keep in mind that Christian Brothers and other D2 schools are all-male schools so that hurts overall enrollment. Just throwing another talking point out there to make it interesting
-
It was a penalty. If you add up their points from the matches, it adds up to 34, yet their score shows 33 because a point was deducted for unsportsmanlike conduct. That made the score 33-33, and the first criteria is unsportsmanlike conduct, therefore giving Brentwood the point and win 34-33
-
STATE DUAL AAA (real state tournament)
HoustonWrestling901 replied to whoAMi01's topic in Wrestling Mat
Region 8 tournament is tonight and tomorrow night. Round 1 (Satellite matches tonight): Match 1 - Germantown (#4 in District 16) at Arlington (#1 in District 15) Match 2 - Bolton (#3 in District 15) at Houston (#2 in District 16) Match 3 - Munford (#4 in District 15) at Bartlett (#1 in District 16) Match 4 - Kingsbury (#3 in District 16) at Collierville (#2 in District 15) Round 2 is at the Bartlett Freshmen Academy tomorrow night: Match 5 - Winner of Germantown/Arlington vs. Winner of Bolton/Houston Match 6 - Winner of Munford/Bartlett vs. Winner of Kingsbury/Collierville Round 3 is at the Bartlett Freshmen Academy tomorrow night: Match 7 - Winner of Match 5 vs. Winner of Match 6 Match 8 - Loser of Match 5 vs. Loser of Match 6 Round 4 is at the Bartlett Freshmen Academy tomorrow night (True Second Match): Match 9 - Loser of Match 7 vs. Winner of Match 8 (Only if they have not wrestled yet that night) -
1st Annual "King of the Mat" 2017 Pre-Season Tournament RESULTS The first "King of the Mat" Pre-Season Tournament was a success. We had 57 in Advanced, 52 in Novice, 70 in Beginners, and 2 in Girls totaling in 181 wrestlers, and 362 actual matches wrestled over the two days. Arlington Reed Cannon (4-0) took 1st Place in Advanced Group B. Caleb Morgan (4-0) took 1st Place in Advanced Group D. Justin Donahue (4-0) took 1st Place in Advanced Group F. Harrison Phillips (4-0) took 1st Place in Advanced Group G. Dalton Cockman (5-0) took 1st Place in Advanced Group H. Austin Antcliffe (4-0) took 1st Place in Advanced Group K. Brayden Asadorian (0-4) took 5th Place in Novice Group A. Hayden Baudoin (4-0) took 1st Place in Novice Group D. Chase Rozell (4-0) took 1st Place in Novice Group F. Mason Hull (2-2) took 3rd Place in Novice Group H. Jeremy Poe (1-3) took 4th Place in Novice Group H. Isaac Jordan (0-5) took 5th Place in Novice Group I. Adam Milton (5-0) took 1st Place in Novice Group J. Luke Marzolf (3-2) took 3rd Place in Beginners Group B. Bartlett Gabe O'Callaghan (4-0) took 1st Place in Advanced Group A. Kolin Koss (2-2) took 3rd Place in Advanced Group B. Matthew Bozarth (3-1) took 2nd Place in Advanced Group C. Cody Longo (2-2) took 3rd Place in Advanced Group D. Kameron Franklin (1-3) took 4th Place in Advanced Group E. Korbin Sanderson (0-4) took 5th Place in Advanced Group F. Michael Jones (2-3) took 5th Place in Advanced Group H. Connor Goslar (2-2) took 3rd Place in Advanced Group I. Tyler Longo (1-3) took 4th Place in Advanced Group K. Cameron Oliver (5-0) took 1st Place in Advanced/Novice Group K. Zach Phillips (4-1) took 2nd Place in Advanced/Novice Group K. Mason Sutton (4-0) took 1st Place in Novice Group A. Jeremiah Manis (0-4) took 5th Place in Novice Group C. Jacob Van Kirk (1-3) took 4th Place in Novice Group G. Tre Pasteur (3-1) took 2nd Place in Novice Group H. Zach Wilson (3-2) took 3rd Place in Novice Group J. Cole Thompson (2-3) took 4th Place in Novice Group J. James Bowman (1-3) took 4th Place in Beginners Group A. Karston Salsbury (0-4) took 5th Place in Beginners Group D. Logan Dameron (1-3) took 4th Place in Beginners Group H. Nate Tekle (1-3) took 4th Place in Beginners Group K. Marwin Smith (1-3) took 4th Place in Beginners Group L. Kyle Irwin (1-3) took 4th Place in Beginners Group O. Briarcrest Maverick Rorie (1-3) took 4th Place in Advanced Group B. Jack Hampton (1-3) took 4th Place in Advanced Group C. Tyler Wood (2-3) took 4th Place in Advanced Group J. Jarrett Bennett (0-4) took 5th Place in Advanced Group K. Jake Shoaf (1-4) took 5th Place in Advanced/Novice Group K. Tucker McDaniel (2-2) took 3rd Place in Novice Group E. Josh Tarver (1-3) took 4th Place in Novice Group E. Christian Brothers Dayne Dalrymple (3-1) took 2nd Place in Advanced Group A. Evan Anthony (4-0) took 1st Place in Advanced Group E. Levi Condy (4-1) took 2nd Place in Advanced Group H. Luke Leon (4-0) took 1st Place in Advanced Group I. Luke Condy (5-0) took 1st Place in Advanced Group J. Montana Doty (3-1) took 2nd Place in Advanced Group K. Adam Moore (3-1) took 2nd Place in Novice Group A. Cam Zuendel (2-2) took 3rd Place in Novice Group A. Sam Lee (3-1) took 2nd Place in Novice Group B. JR Schuler (1-3) took 4th Place in Novice Group B. Foster Salvaggio (4-0) took 1st Place in Novice Group C. Justin Willis (2-2) took 4th Place in Novice Group C. Blake Lawler (2-2) took 3rd Place in Novice Group D. Hayden Cervetti (1-3) took 4th Place in Novice Group D. Paul Gorham (3-1) took 2nd Place in Novice Group F. Austin Brooks (3-1) took 2nd Place in Novice Group G. Conner Billingsley (3-1) took 3rd Place in Novice Group G. Joe Roman (4-1) took 2nd Place in Novice Group J. Jason Martinez (1-4) took 5th Place in Beginners Group B. Trey Price (0-4) took 5th Place in Beginners Group I. Theo Sewell (4-0) took 1st Place in Beginners Group K. Josh Morales (3-1) took 2nd Place in Beginners Group M. Gabriel Croom (0-4) took 5th Place in Beginners Group O. Collierville Andrew Artiles (2-2) took 2nd Place in Advanced Group B. Jared Briant (2-2) took 3rd Place in Advanced Group E. Zach Walsh (2-2) took 4th Place in Advanced Group F. Ian Thompson (1-3) took 4th Place in Advanced Group G. Parker Girard (0-5) took 6th Place in Advanced Group H. Tyler Russell (0-4) took 5th Place in Advanced Group I. Jared Dawson (3-2) took 3rd Place in Advanced/Novice Group K. Ibrahim Ali (2-2) took 3rd Place in Novice Group C. Spencer Siefring (0-4) took 5th Place in Novice Group G. Jacob Nguyen (0-5) took 6th Place in Novice Group J. Gage King (4-0) took 1st Place in Beginners Group A. Aiden Pier (3-1) took 2nd Place in Beginners Group A. Austin Nelson (4-1) took 2nd Place in Beginners Group B. Parker Buras (1-4) took 4th Place in Beginners Group B. Gavin King (4-1) took 2nd Place in Beginners Group C. Justin Barham (2-2) took 3rd Place in Beginners Group D. Aiden Gould (2-2) took 3rd Place in Beginners Group E. Weber Wilson (4-0) took 1st Place in Beginners Group F. Wyatt Lankford (3-1) took 2nd Place in Beginners Group J. Ted Cooper (4-0) took 1st Place in Beginners Group M. Daniel Laramie (2-2) took 3rd Place in Beginners Group O. Chloe Lott (0-2) took 2nd Place in Girls Group A. Cordova Tyler Shellhart (2-3) took 4th Place in Advanced Group H. Malcolm Johnson (2-3) took 5th Place in Advanced Group J. Christopher Armoudor (3-1) took 2nd Place in Novice Group E. Mya Janzen (1-4) took 5th Place in Beginners Group C. Greg Piggs (3-1) took 2nd Place in Beginners Group I. Joshua McCoy (1-3) took 4th Place in Beginners Group J. Efrain Hernandez (3-1) took 2nd Place in Beginners Group K. Calvin Taylor (4-0) took 1st Place in Beginners Group N. East Michael Bowser (1-3) took 4th Place in Advanced Group I. Datarius Paige (1-3) took 3rd Place in Beginners Group J. Germantown Gavin Burke (0-5) took 6th Place in Advanced Group J. Antonio Johnson-Fairar (0-5) took 6th Place in Advanced/Novice Group K. Hunter Blackwell (2-3) took 4th Place in Beginners Group C. Trevor Watson (2-2) took 2nd Place in Beginners Group D. Adrian Huston (1-3) took 5th Place in Beginners Group L. Babatunde Ogunnubi (1-3) took 4th Place in Beginners Group M. Glen Rose (Arkansas) Dusty Reason (0-4) took 5th Place in Advanced Group A. Logan Phillips (4-0) took 1st Place in Advanced Group C. Dalen Baldwin (2-2) took 2nd Place in Advanced Group F. Houston Eric Becerra (2-2) took 3rd Place in Advanced Group C. Nate Kinnear (3-1) took 2nd Place in Advanced Group D. Jake Manuel (3-1) took 2nd Place in Advanced Group E. Tanner Spiecha (2-2) took 3rd Place in Advanced Group F. Collins Fisher (3-1) took 2nd Place in Advanced Group G. Eli Bryant (3-1) took 2nd Place in Novice Group D. JR Becerra (4-0) took 1st Place in Novice Group E. Cole Bowden (3-1) took 1st Place in Novice Group G. Zach Holtz (4-1) took 1st Place in Novice Group I. Caleb Poston (3-2) took 3rd Place in Novice Group I. Tucker Spiecha (5-0) took 1st Place in Beginners Group C. Owen Zuckerman (4-1) took 2nd Place in Beginners Group E. Rahul Srinivasan (2-2) took 2nd Place in Beginners Group F. Miles Dirmann (2-2) took 3rd Place in Beginners Group L. Kingsbury Tucker Cecil (1-3) took 4th Place in Advanced Group A Alberto Ortiz (0-4) took 5th Place in Advanced Group D. Darion Milner (0-4) took 5th Place in Advanced Group G. Devon Lane (2-3) took 3rd Place in Advanced Group J. Oscar Pantoja (1-3) took 4th Place in Novice Group A. Manuel Campos (2-2) took 2nd Place in Novice Group C. Luis Ortiz (0-4) took 5th Place in Novice Group D. Martin Benitez (0-4) took 5th Place in Novice Group E. Mauricio Flores (0-4) took 5th Place in Novice Group H. Cashaun Figueroa (0-2) took 2nd Place in Novice Group L. Saul Zuniga (4-0) took 1st Place in Beginners Group D. Devin Grant (0-4) took 5th Place in Beginners Group E. Albert Valdes (1-3) took 5th Place in Beginners Group F. Derrick Bogay (4-0) took 1st Place in Beginners Group G. Oscar Montalban (3-1) took 2nd Place in Beginners Group G. Detarion Childress (4-0) took 1st Place in Beginners Group H. Jonathan Carroll (4-0) took 1st Place in Beginners Group I. Maurice Thompson (1-3) took 4th Place in Beginners Group I. Genaro Salazar (4-0) took 1st Place in Beginners Group L. Nayeli Hernandez (2-0) took 1st Place in Girls Group A. Munford Keegan Schulz (2-2) took 3rd Place in Advanced Group A. Haiden Hope (2-3) took 4th Place in Advanced/Novice Group K. Colby Howe (1-3) took 4th Place in Novice Group F. Brooks Moore (1-4) took 5th Place in Novice Group I. Chase Millican (5-0) took 1st Place in Beginners Group B. Dustin Kidd (3-2) took 3rd Place in Beginners Group C. Hunter Davidson (2-2) took 4th Place in Beginners Group D. Blake Lepord (4-0) took 1st Place in Beginners Group E. Jackson McDonough (2-2) took 3rd Place in Beginners Group F. Garrett Glenn (1-3) took 4th Place in Beginners Group F. Ty Phillips (0-4) took 5th Place in Beginners Group G. Brennan Cowan (4-0) took 1st Place in Beginners Group J. Trevor Harden (2-2) took 3rd Place in Beginners Group M. Davion Foster (2-2) took 3rd Place in Beginners Group N. Walker Levell (3-1) took 2nd Place in Beginners Group O. MUS Carlo Giunocor (1-3) took 5th Place in Advanced Group B. Ryan Aghabeg (0-4) took 5th Place in Advanced Group C. Torrance Bostick (2-2) took 3rd Place in Advanced Group G. Peter Raves (2-3) took 3rd Place in Advanced Group H. Jake Knaff (3-1) took 2nd Place in Advanced Group I. Erik Richardson (2-2) took 3rd Place in Advanced Group K. Hud McGehee (4-0) took 1st Place in Novice Group B. Hart Gowan (2-2) took 3rd Place in Novice Group B. Jacob Curlin (1-3) took 3rd Place in Novice Group F. Dutch Hansen (2-2) took 3rd Place in Beginners Group A. Christian Howard (2-2) took 3rd Place in Beginners Group G. Carson Rutherford (2-2) took 3rd Place in Beginners Group I. Miller Galloway (2-2) took 3rd Place in Beginners Group L. Darren Robinson (4-0) took 1st Place in Beginners Group O. St. Benedict Joey Zazzara (1-3) took 4th Place in Advanced Group D. Jaylen Sales (4-1) took 2nd Place in Advanced Group J. Jackson Ferber (4-1) took 2nd Place in Novice Group I. Sebastian Bougeois (1-3) took 4th Place in Beginners Group E. James Gibson (3-1) took 2nd Place in Beginners Group H. St. George's Matthew Doucette (1-3) took 5th Place in Novice Group F. Jaylen Spears (4-0) took 1st Place in Novice Group H. Josh Taube (2-0) took 1st Place in Novice Group L. White Station Gabe Geiser (0-4) took 5th Place in Advanced Group E. Eliseo Cristobal (0-4) took 5th Place in Novice Group B. Amir Coleman (3-2) took 4th Place in Novice Group I. Christian Booze (1-4) took 5th Place in Novice Group J. Autumn Darling (1-4) took 6th Place in Beginners Group B. Ben Olvera (1-3) took 4th Place in Beginners Group G. Ivan Campos (2-2) took 3rd Place in Beginners Group H. Ivan Nieves (1-3) took 5th Place in Beginners Group J. Josh Acedo (2-2) took 3rd Place in Beginners Group K. Manny Falcasantos (3-1) took 2nd Place in Beginners Group N.